Zakończył się program TEATR POLSKA

Zakończył się program TEATR POLSKA

W minioną niedzielę znakomity i szeroko komentowany BRONIEWSKI został z sukcesem zaprezentowany w Sierakowicach. Była to ostatnia prezentacja w ramach programu TEATR POLSKA, dzięki któremu nasz spektakl został zagrany w aż 6 miejscowościach na terenie 4 województw - w Barcinie, Nowym Dworze Gdańskim, Nowej Soli, Krotoszynie, Jarocinie i w Sierakowicach. Cieszymy się, że przedstawienie spotkało się ze znakomitym przyjęciem publiczności, która każdorazowo nagrodziła artystów gorącymi owacjami.

Udział spektaklu BRONIEWSKI w programie TEATR POLSKA był dla nas ogromnym wyzwaniem logistycznym i organizacyjnym. Każdorazowo przewoziliśmy i montowaliśmy w obiektach sportowych scenografię i sprzęt elektroakustyczny ważący blisko 12 ton. Aby pokazać BRONIEWSKIEGO w 6 miejscowościach zespół artystyczny wyruszył w objazd trwający 11 dni, dla ekipy technicznej wyjazd oznaczał 16 dni intensywnej pracy. Łącznie w objeździe wzięło udział aż 37 osób. Podołaliśmy także wyzwaniu, jakim było ułożenie repertuaru teatru uwzględniające nieobecność pracowników biorących udział w objeździe.

Dziękujemy całemu zespołowi Teatru Wybrzeże zaangażowanemu w realizację projektu, szczególnie ekipie technicznej za trud włożony w przygotowanie sceny. Dziękujemy także naszym partnerom: Miejskiemu Domowi Kultury w Barcinie, Żuławskiemu Ośrodkowi Kultury, Nowosolskiemu Domowi Kultury, Krotoszyńskiemu Ośrodkowi Kultury, Stowarzyszeniu Jarocin XXI i Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Sierakowicach za podjęcie ryzyka związanego z prezentacją BRONIEWSKIEGO w swojej miejscowości - wyborem spektaklu o kontrowersyjnej postaci, dodatkowo z dużą i skomplikowaną scenografią, która mieści się jedynie w miejscach wymagających adaptacji, bez żadnej teatralnej infrastruktury. Dziękujemy wreszcie uczestnikom warsztatów do BRONIEWSKIEGO i widzom TEATR POLSKA za wspaniałe przyjęcie, refleksje i wspólne teatralne przeżycia.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia naszej fotorelacji.