ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ na Olsztyńskich Spotkaniach Teatralnych

ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ na Olsztyńskich Spotkaniach Teatralnych

Miło nam poinformować, że spektakl ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ weźmie udział w 22. edycji Olsztyńskich Spotkań Teatralnych. Przedstawienie zostanie zaprezentowane dzisiaj o godzinie 17.00 na Scenie Margines Teatru im. Jaracza w Olsztynie.

O FESTIWALU

Olsztyńskie Spotkania Teatralne to cykliczny festiwal organizowany przez Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Podczas festiwalu prezentowane są najciekawsze zjawiska teatralne ze scen krajowych i zagranicznych.

O SPEKTAKLU

Jest rok 2044. Janina, Jan i Janka przystępują do realizacji eksperymentalnego dokumentu. W jednej z sal dobrze utrzymanego skansenu teatralnego, korzystając z zamierzchłych technologii (MacBookPro, rzutnik multimedialny, etc.), kostiumów (Milan Fashion Week 2013) oraz emocji (kino, taniec, teatr z początku XXI wieku), Janina, Jan i Janka próbują odegrać COŚ, co było tym CZYMŚ. Filozoficznym wsparciem i inspiracją do przeprowadzenia dokumentalnego eksperymentu jest filozofia Powrotu i Akceptacji Wilhelma Guido.

„Teatr Dada von Bzdülöw to marka sama w sobie. Trudno znaleźć podobną grupę w Polsce. Symboliczną, 44 premierę tej formacji, potraktować można jako eksperyment, zabawę konwencją i - przede wszystkim - finezyjny, naprawdę udany spektakl."

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

Teatr Dada von Bzdülöw
ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ
Reżyseria, choreografia, wykonanie:
Katarzyna Chmielewska, Anna Steller, Leszek Bzdyl
Wystrój wnętrza: Michał Kołodziej
Archeolożka kostiumograficzna: Magda Bem
Wsparcie multimedialne: Maciej Salamon
Muzyka: iTunes oraz Adam Witkowski
Fotosy: Michał Andrysiak

Premiera: 9 maja 2013 roku na Scenie Malarnia
Czas: 1 godzina (bez przerw)

Produkcja: Teatr Dada von Bzdülöw / Teatr Wybrzeże
Przy wsparciu Urzędu Miasta Gdańsk

Podziękowania dla Domu Pracy Twórczej - Burdąg oraz Zatoki Sztuki w Sopocie.