Kilka tygodni temu, 7 stycznia, minęło 45 lat od premiery ZMIERZCHU DEMONÓW, która otworzyła nowe dzieje Teatru Wybrzeże - w jego odbudowanym gmachu. Kilka dni temu, 25 stycznia minęła setna rocznica urodzin Stanisława Hebanowskiego, legendarnego dyrektora Wybrzeża. Za kilka tygodni upłynie 20 lat jak pożegnaliśmy Marka Okopińskiego, potem Tadeusza Minca, również kierujących naszym teatrem.
By przypomnieć najważniejsze i najpopularniejsze wydarzenia oraz postaci (z Antonim Biliczakiem na czele) tej 45-letniej historii przygotowaliśmy wystawę 45 LAT W TYM GMACHU. Zdjęcia i plakaty, programy i wycinki, afisze i projekty przypomną wybitne i głośne w minionych czterech dekadach spektakle i Hebanowskiego, i Minca, i Okopińskiego, i zmarłego niedawno Jerzego Golińskiego, i innych dyrektorów naszej sceny: Macieja Prusa, Krzysztofa Nazara, Krzysztofa Babickiego, ale i wielu znakomitych twórców polskiego teatru związanych z Wybrzeżem, m.in.: Jerzego Kreczmara, Kazimierza Kutza, Kazimierza Brauna, Zygmunta Hübnera, Stanisława Różewicza, Jana Klaty, Michała Zadary, Ryszarda Majora, Moniki Pęcikiewicz, Anny Augustynowicz, Rudolfa Zioły i Grzegorza Wiśniewskiego. Mamy nadzieję, że same dobre wspomnienia przywołają uchwycone na fotografiach prace wybitnych scenografów i role znakomitych aktorów, którzy przewinęli się od 1967 przez sceny teatru przy Świętego Ducha 2.
Obejrzenie wystawy 45 LAT W TYM GMACHU w głównym foyer teatru proponujemy naszym widzom już od dzisiaj, kiedy to na Dużej Scenie zaprezentujemy ponownie znakomitą NIE-BOSKĄ KOMEDIĘ w reżyserii Adama Nalepy. A potem, do końca maja, zapraszamy na wystawę wszystkich, którzy zechcą wspominać i poznawać tamte lata, w godzinach pracy naszej kasy biletowej.
Przed nami kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Teatralnego! Tym razem przeniesiemy się do portowego włoskiego miasta- Chioggi! Rozmowa będzie dotyczyć spektaklu AWANTURA W CHIOGGI.
Czym jest strach i dlaczego zwierzęta w pewnym lesie bały się Pana Kockiego? Po przygodach Siostry Lisiczki pozostajemy w świecie baśni ukraińskich. Do zapoznania się z kolejnymi bohaterami zapraszamy w trakcie rodzinnych warsztatów teatralnych w polskiej i ukraińskiej wersji językowej.
Zapraszamy do teatralnego bufetu mieszczącego się na pierwszym piętrze foyer Dużej Sceny. Bufet jest czynny godzinę przed spektaklem i godzinę po.