Dzisiejszej prapremierze spektaklu FAHRENHEIT 451 będzie towarzyszyło otwarcie wystawy z cyklu Autorzy naszych plakatów
A D A M C Z Y K 5 1
plakatów różnych + 8 dla
TEATRU WYBRZEŻE.
Wystawę będzie można oglądać codziennie od 12.00 do 17.00 we foyer Dużej Sceny Teatru Wybrzeże. Wstęp wolny. Zapraszamy!
Mirosław Adamczyk (ur. 1964) - zajmuje się grafiką użytkową, plakatem, ilustracją książek i czasopism. Absolwent Wydziału Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu (1985-1990, dyplom z wyróżnieniem w pracowni plakatu prof. Waldemara Świerzego). Uczestnik wystaw, konkursów i przeglądów plakatów w kraju i za granicą, m.in. w Chaumont, Hong Kongu, Katowicach, Krakowie, Lahti, Nowym Jorku, Ogakhi, Poznaniu, Rzeszowie, Sofii, Teheranie, Warszawie. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień na krajowych i międzynarodowych konkursach graficznych. Dla naszego teatru zaprojektował osiem znakomitych plakatów do spektakli BRONIEWSKI, SPRAWA OPERACYJNEGO ROZPOZNANIA, PERSONA, POSPRZĄTANE, KSIĄDZ H., CZYLI ANIOŁY W AMSTERDAMIE, FARSA Z WALWORTH, CIĄG oraz FAHRENHEIT 451.
W ogrodzie wszystko żyje, a to co żyje, jest w ruchu, bo ruch to życie. Warsztat z Maćko Prusakiem był prawdziwą podróżą przez świat ruchu w naturze. Na Scenie Stara Apteka uczestniczki i uczestnicy warsztatu Choreografia ogrodu odkrywali, jak ruch roślin (i nie tylko) może stać się językiem teatru.
A jeśliby pomyśleć o teatrze jako ogrodzie? Testujemy zazielenianie Teatru Wybrzeże na różne sposoby. Tym razem w ramach „Ogrodu teatralnego” oddajemy scenę słynnemu dramatowi Thomasa Köcka i zapraszamy na czytanie performatywne trzeciej części Trylogii klimatycznej w reżyserii Doroty Androsz.
W lutym zapraszamy na premierę klasycystycznego dramatu "Brytanik" Jeana Racine’a w przekładzie Antoniego Libery, który nie doczekał się jeszcze realizacji w żadnym z polskich teatrów.