Wykład na Scenie Kameralnej

Wykład na Scenie Kameralnej

Teatr Wybrzeże i Spółdzielnia Literacka zapraszają na wykład O NIEKTÓRYCH PROBLEMACH WSPÓŁCZESNEJ ANTROPOLOGII FILOZOFICZNEJ: PROPOZYCJA ANTROPOLOGII PRAGMATYCZNEJ GERNOTA BÖHME, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 17 stycznia o godzinie 19.30 na Scenie Kameralnej w Sopocie. Wykład poprowadzi dr Zofia Gorczyńska z Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego. Wstęp wolny.

Geront Böhme (ur. 1937) - niemiecki filozof. Jego zainteresowania sytuują się na pograniczu filozofii przyrody, historii nauki, estetyki oraz antropologii filozoficznej. W Polsce zostały wydane dwie jego książki: ANTROPOLOGIA FILOZOFICZNA. UJĘCIE PRAGMATYCZNE (1998) oraz FILOZOFIA I ESTETYKA PRZYRODY W DOBIE KRYZYSU ŚRODOWISKA NATURALNEGO (2002). Wykład będzie odniesieniem do tych wątków filozofii G.Böhme, które stanowią niejako jego autorski pomysł filozofii pragmatycznej powstałej z inspiracji kantowską filozofią praktyczną.

Dla uczestników wykładu przygotowaliśmy kupony upoważniające do zakupu biletów w niższej cenie na spektakle prezentowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Teatralnego - 15 zł na spektakle grane w Gdańsku i 20 zł w Sopocie.