Teatr Wybrzeże i Spółdzielnia Literacka zapraszają na wykład HEIDEGGERA ETYKA ZASTRZEŻENIA BYCIA I GADAMERA ETYKA ROZUMIEJĄCEGO OTWARCIA NA INNEGO, który odbędzie się jutro o godzinie 19.30 na Scenie Kameralnej w Sopocie. Wykład poprowadzi profesor Paweł Dybel. Wstęp wolny.
Na wykładzie zostaną zaprezentowane główne założenia myśli etycznej Heideggera i Gadamera. Profesor Dybel wyjaśni na czym polega odmienność sposobu podejścia obu filozofów do kwestii etycznych w porównaniu z kluczowymi koncepcjami etyki w tradycji filozoficznej (Kant, Scheler, Hartmann).
Prof. Paweł Dybel - pracuje w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW oraz w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Główne dziedziny zainteresowań badawczych to: filozofia współczesna (fenomenologia, hermeneutyka, poststrukturalizm), teorie psychoanalityczne, antropologia filozoficzna, współczesna filozofia polityczna. Jest autorem pięciu książek naukowych, kilkudziesięciu artykułów w języku polskim, niemieckim i angielskim. Ma również na swoim koncie szereg redakcji naukowych oraz kilka tłumaczeń.
Dla uczestników wykładu przygotowaliśmy kupony upoważniające do zakupu biletów w niższej cenie na spektakle prezentowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Teatralnego - 15 zł na spektakle grane w Gdańsku i 20 zł w Sopocie.
Uprzejmie informujemy, że w dniach 24-25.12 kasy biletowe będą nieczynne. 26 grudnia kasa w Gdańsku będzie otwarta na dwie godziny przed rozpoczęciem spektaklu. Kasa w Sopocie będzie zamknięta.
15 grudnia wyruszyliśmy w podróż pociągiem po teatralnych przestrzeniach. Konduktor na wstępie ogłosił, że jesteśmy spóźnieni i nikt na nas nie czeka. Bo w Europie nikt już na nikogo nie czeka. Pociąg nie zatrzymuje się na żadnej stacji i nie wiadomo, dokąd jedzie.
Zapraszamy do spędzenia wyjątkowego wieczoru sylwestrowego w Teatrze Wybrzeże! Na naszych widzów czeka niezapomniany czas w pięknych przestrzeniach Teatru z towarzyszeniem muzyki na żywo. Na Dużej Scenie, w tym szczególnym dniu dwukrotnie zaprezentujemy „Wszystko szwindel”. Na Scenie Kameralnej zagramy „Szklaną menażerię”.