„CHARLIE BOKSEREM to spektakl-mozaika: poskładany z kulturowych odniesień, momentami denerwujący, ale niepozbawiony autoironii, wychodzący od burleskowej rozrywki, ale oscylujący wokół kwestii zupełnie poważnych"
"Wszyscy jesteśmy bokserami", Aleksandra Spilkowska, Teatralia Trójmiasto
całość na www.teatralia.com
„Dawno nie widziałam tak mądrego, mówiącego o chaosie świata, przedstawienia" - Krystyna Łubieńska po premierze CHARLIE BOKSEREM
"Widzu - co ty na to? Po premierze CHARLIE BOKSEREM na Scenie Kameralnej w Sopocie", Katarzyna Korczak, Dziennik Pomorza (relacja z premiery)
całość na www.portalpomorza.pl
„Piotr Cieplak zrobił spektakl autotematyczny, łączący sztukę taneczną, burleskę, dramat i postdramat, stand up comedy, wizualizacje i slapstickową adaptację filmową."
„Zaczarowani widzowie uśmiechali się i wybuchali śmiechem, bawieni przerysowanymi ruchami Leszka Bzdyla, grającego uroczego, niezgrabnego boksera, który „odważnie ucieka" przed ciosami przeciwnika. Bzdylowi należą się szczególne słowa uznania. Stworzył przemyślaną, dojrzałą kreację, z ogromną swobodą pokazując świat swojego bohatera."
"Postdramatyczna, poświęcona poprawność", Katarzyna Wysocka, Gazeta Świętojańska (także relacja z premiery, WIDEO)
całość na www.gazeta.razem.pl
„CHARLIE BOKSEREM to przedstawienie inteligentnie skonstruowane i interesujące od strony artystycznej. Wychodzimy z teatru uśmiechnięci, zaskoczeni, nieco zdezorientowani ale wierząc, że walka o sztukę wysoką zostanie wygrana."
"Chaplin, Vermeer i zabawny mądrala", Grażyna Antoniewicz, Dziennik Bałtycki
całość na www.dziennikbaltycki.pl
„Reżyser Piotr Cieplak w swoim spektaklu CHARLIE BOKSEREM - najnowszej premierze Teatru Wybrzeże - konsekwentnie burzy iluzję sceniczną i stawia pytania o funkcje i odbiór sztuki."
"Spektakl CHARLIE BOKSEREM, czyli historia sztuki", Mirosław Baran, Gazeta Wyborcza
całość na www.gazetawyborcza.pl
„CHARLIE BOKSEREM celowo więc jest frapującym zgrzytem, drażniącym dysonansem, irytującym niekiedy buntem wobec kompromisowej, układnej sztuki."
"Charlie kontra widzowie", Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl
całość na www.trojmiasto.pl
„Głośno też będzie, ale i pięknie, dowcipnie. Chciałbym, aby ten spektakl służył nadziei, jasności. Nie zamierzam robić przedstawień, po których ludzie wychodzą z ochotą wieszania się, cięcia sobie żył. Nie po to ich zapraszam do teatru, by powiedzieć, że to wszystko co się wokoło dzieje to jedna wielka brednia i koniec świata."
Wywiad z Piotrem Cieplakiem, Grażyna Antoniewicz, Dziennik Bałtycki
całość na www.dziennikbaltycki.pl
„To, co się potem zdarzy, jest bardzo proste. Ale jak wiadomo, wszystkie rzeczy proste są skomplikowane. I na odwrót. Do czego służy teatr? Jak teatr ma się zabrać do świata i do nas samych? Fakt, że otwieramy CHARLIE BOKSEREM nową scenę tym bardziej nas upoważnia, żeby porozmawiać o teatrze. Nie o własnym pępku, ale o sztuce: czy ona nas opisuje czy nie, czy robi to obiektywnie czy subiektywnie. "
Wywiad z Piotrem Cieplakiem, Mirosław Baran, Gazeta Wyborcza
całość na www.gazetawyborcza.pl
„Cały spektakl powinien umykać przyzwyczajeniom widowni. Wierzę, że nie da się go złapać i zamknąć w klarownej interpretacji. Mam nadzieję, że wszyscy wyjdziemy z tego przedsięwzięcia z pootwieranymi szufladkami, a przewietrzając te szufladki podejmiemy jakieś nowe lub chociażby dawno zapomniane refleksje."
Wywiad z Leszkiem Bzdylem, Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl
całość na www.trojmiasto.pl
„To Charlie - symbol ludzkiego trudu, radości istnienia, specyficznej mądrości. A otwierający spektakl remake sceny filmu ŚWIATŁA WIELKIEGO MIASTA, w której Charlie tańczy z rzeźnikiem z Bostonu, to punkt wyjścia do rozmowy o sztuce, teatrze".
Twórcy o spektaklu. Relacja TVP (WIDEO)
całość na www.tvp.pl
CHARLIE BOKSEREM - scena walki (GALERIA)
galeria na stronie www.dominikwerner.blogspot.com
Uprzejmie informujemy, że w dniach 24-25.12 kasy biletowe będą nieczynne. 26 grudnia kasa w Gdańsku będzie otwarta na dwie godziny przed rozpoczęciem spektaklu. Kasa w Sopocie będzie zamknięta.
15 grudnia wyruszyliśmy w podróż pociągiem po teatralnych przestrzeniach. Konduktor na wstępie ogłosił, że jesteśmy spóźnieni i nikt na nas nie czeka. Bo w Europie nikt już na nikogo nie czeka. Pociąg nie zatrzymuje się na żadnej stacji i nie wiadomo, dokąd jedzie.
Zapraszamy do spędzenia wyjątkowego wieczoru sylwestrowego w Teatrze Wybrzeże! Na naszych widzów czeka niezapomniany czas w pięknych przestrzeniach Teatru z towarzyszeniem muzyki na żywo. Na Dużej Scenie, w tym szczególnym dniu dwukrotnie zaprezentujemy „Wszystko szwindel”. Na Scenie Kameralnej zagramy „Szklaną menażerię”.