150 młodych artystów wystąpiło w jeden wieczór na Scenie Kameralnej w Sopocie. Niemożliwe? A jednak! Wszystko dzięki współpracy Teatru Wybrzeże z Młodzieżowym Domem Kultury w Sopocie.
Wspólnie zorganizowaliśmy pokaz noworoczny, w którym zaprezentowali się adepci kilku grup wiekowych z aż trzech pracowni tańca prowadzonych przez Jarosława Rzepiaka, Natalię Szafrankiewicz i Svitlanę Vysotską. Oprócz rodziców i dyrekcji MDK swoją obecnością na widowni zaszczyciła nas także Magdalena Czarzyńska-Jachim - p.o. Prezydenta Miasta Sopotu.
Występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów na Scenie Kameralnej w Sopocie stanowią część zadań realizowanych w ramach współpracy Teatru Wybrzeże z Młodzieżowym Domem Kultury w Sopocie. Dodatkowo aktorzy i nasza pedagożka teatru prowadzili w tym roku warsztaty dla poszczególnych grup wokalnych, tanecznych i teatralnych. Podopieczni z MDK uczestniczyli w zwiedzaniu teatru od kulis, a także w pokazie spektaklu Złoty klucz.
W ogrodzie wszystko żyje, a to co żyje, jest w ruchu, bo ruch to życie. Warsztat z Maćko Prusakiem był prawdziwą podróżą przez świat ruchu w naturze. Na Scenie Stara Apteka uczestniczki i uczestnicy warsztatu Choreografia ogrodu odkrywali, jak ruch roślin (i nie tylko) może stać się językiem teatru.
A jeśliby pomyśleć o teatrze jako ogrodzie? Testujemy zazielenianie Teatru Wybrzeże na różne sposoby. Tym razem w ramach „Ogrodu teatralnego” oddajemy scenę słynnemu dramatowi Thomasa Köcka i zapraszamy na czytanie performatywne trzeciej części Trylogii klimatycznej w reżyserii Doroty Androsz.
W lutym zapraszamy na premierę klasycystycznego dramatu "Brytanik" Jeana Racine’a w przekładzie Antoniego Libery, który nie doczekał się jeszcze realizacji w żadnym z polskich teatrów.