Wielka Zbiórka Książek w Teatrze Wybrzeże

Wielka Zbiórka Książek w Teatrze Wybrzeże

Teatr Wybrzeże bierze udział w III edycji Wielkiej Zbiórki Książek. Celem ogólnopolskiej kampanii społecznej jest tworzenie bibliotek w szpitalach, domach dziecka, hospicjach oraz promowanie czytelnictwa.

Jeżeli mają Państwo w swoich zbiorach książki w dobrym stanie dla dzieci, młodzieży, a także dla dorosłych zapraszamy do przekazania ich w ramach akcji. W dniach 24.04 – 07.05 w kasach Teatru Wybrzeże w Gdańsku i Sopocie umieszczone będą specjalnie przygotowane pojemniki, w których można pozostawić książki. Fundacja zaczytani.org przekaże je do placówek medycznych tworząc kolejne Zaczytane biblioteki dla dzieci i dorosłych.

Osoby, które dołączą do Wielkiej Zbiórki Książek mogą skorzystać z promocji i zakupić maksymalnie 4 bilety na majowe pokazy spektaklu FAHRENHEIT 451 w cenie 20 zł/szt.

FAHRENHEIT 451, reż. Marcin Liber, Duża Scena Gdańsk
5, 6 maja godz. 19:00
7 maja godz. 16:00

Akcja została objęta Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Ministra Praw Pacjenta oraz Prezydentów zaczytanych miast.

O PROJEKCIE

ZACZYTANI to ogólnopolska kampania społeczna, której celem jest tworzenie biblioteki w szpitalach, domach dziecka, hospicjach oraz promowanie czytelnictwa. Poprzez działania własne Fundacji zaczytani.org, zaangażowanie wydawnictw oraz osób prywatnych chcemy dostarczać książki do placówek leczniczych w całej Polsce. Kampanii Zaczytanych towarzyszy akcja edukacyjna promująca czytelnictwo. Przez miesiąc książki będą zbierały przedszkola, szkoły, biblioteki, firmy, instytucje. Zaczytane sówki wraz z mieszkańcami Zaczytanych Miast zapakują zebrane książki, które zostaną wysłane do placówek medycznych. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 24.04 - 21.05.17 r w 5 miastach: Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i na terenie Trójmiasta.

Opublikowano: