WIELKA IMPROWIZACJA na Scenie Malarnia

WIELKA IMPROWIZACJA na Scenie Malarnia

Serdecznie zapraszamy na WIELKĄ IMPROWIZACJĘ Abelarda Gizy, Jakuba Roszkowskiego i Wojciecha Tremiszewskiego w reżyserii Jakuba Roszkowskiego. Spektakl zostanie zaprezentowany w najbliższą środę, czwartek i piątek o godzinie 19.00 na Scenie Malarnia.

Trwa trzecia próba generalna do nowej premiery w Teatrze Wybrzeże. Patriotycznej premiery o gdańskim rewolucjoniście - Elektryku. W pewnym momencie reżyser ma... wypadek i nie jest w stanie dokończyć pracy. W związku z tym aktorzy postanawiają przejąć władzę nad przedstawieniem i sami doprowadzić do premiery. Rozpoczyna się całonocna, improwizowana walka o utworzenie nowego porządku, w której aktorom towarzyszyć będą lalki, mickiewiczowskie frazy Gustawa-Konrada, komiksowy Kapitan Opozycja, a także... tajemniczy Gość Specjalny... Rozpoczyna się WIELKA IMPROWIZACJA!

„WIELKA IMPROWIZACJA dobrze sprawdza się jako komedia, wyśmiewająca zasady i reguły panujące w teatrze. [...] To półtorej godziny rozrywki na dobrym poziomie, podszytej refleksją na temat Solidarności i z jasną aluzją co nam z jej ideałów pozostało."

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

Abelard Giza, Jakub Roszkowski, Wojciech Tremiszewski
WIELKA IMPROWIZACJA
Reżyseria i opracowanie muzyczne: Jakub Roszkowski
Scenografia: Maciej Chojnacki
Ruch sceniczny: Wioleta Fiuk
Aranżacja utworu Ten wąsik: Marcin Mirowski
Asystent reżysera: Jacek Labijak
Inspicjent, sufler: Katarzyna Wołodźko

W spektaklu występują: Piotr Biedroń, Jacek Labijak, Marek Tynda.

Prapremiera: 6 lipca 2013 roku na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim

Czas: 1 godzina 40 minut (bez przerw)