Weekend ze ZWYCZAJNYMI SZALEŃSTWAMI

Weekend ze ZWYCZAJNYMI SZALEŃSTWAMI

Po ponad półrocznej przerwie na Dużą Scenę wraca przebój gdańskiej sceny - ZWYCZAJNE SZALEŃSTWA Petra Zelenki w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego! Spektakl zostanie zaprezentowany w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę o godzinie 19.00. Zapraszamy!

ZWYCZAJNE SZALEŃSTWA to historia Piotra, który pragnąc odzyskać ukochaną decyduje się na przeprowadzenie zakończonych ostatecznie absolutną klęską indiańskich rytuałów. To również opowieść o Musze, który obdarza uczuciem sprzęty gospodarstwa domowego, sąsiadce Piotra, Alicji, odczuwającej satysfakcję seksualną jedynie w obecności osób trzecich oraz o innych, nie mniej interesujących bohaterach. Jak podkreśla reżyser spektaklu, Krzysztof Rekowski, to historie ludzi szalonych, ale takim rodzajem szaleństwa, z którym stykamy się na co dzień i któremu trudno się dziwić. Wręcz przeciwnie. Z którego możemy się pośmiać.

Petr Zelenka
ZWYCZAJNE SZALEŃSTWA
Przekład: Krystyna Krauze
Reżyseria: Krzysztof Rekowski
Scenografia: Maciej Chojnacki
Kostiumy: Krzysztof Ostrowski
Muzyka: Maciej Cieślak
Ruch sceniczny: Katarzyna Chmielewska

Występują: Magdalena Boć, Justyna Bartoszewicz, Małgorzata Brajner, Monika Chomicka-Szymaniak, Katarzyna Chmielewska, Michał Kowalski, Dorota Kolak, Joanna Kreft-Baka, Mirosław Krawczyk, Piotr Łukawski, Małgorzata Oracz, Cezary Rybiński, Florian Staniewski, Dariusz Szymaniak, Maciej Szemiel.

Premiera: 28 czerwca 2003 roku
Czas: 3 godziny (jedna przerwa)