UWIEDZENI - po premierze

UWIEDZENI - po premierze

W minioną sobotę na Scenie Letniej odbyła się premiera spektaklu UWIEDZENI FREDRO: CUDZOZIEMCZYZNA/ BOHOMOLEC: MAŁŻEŃSTWO Z KALENDARZA. Z radością informujemy, że przedstawienie spotkało się ze znakomitym przyjęciem publiczności i bardzo dobrym przyjęciem krytyki teatralnej. 

„UWIEDZENI według Fredry i Bohomolca są czymś więcej niż dramaturgicznym wykopaliskiem – to zaprawiona humorem rzecz o bolesnym ukąszeniu ideologią.”

Jacek Wakar, Dziennik Gazeta Prawna

„UWIEDZENI udowadniają, że można mówić o dzisiejszej Polsce za pomocą sztuk sprzed stuleci, nie przepisując ich na nowo. Można też wystawić komedię, która, wzorem spektakli z czasów autorów dramatów, spełniać będzie podobną rolę jak wtedy: poruszać ważne tematy w sposób szczery i żartobliwy jednocześnie, a przy tym bez zacietrzewienia.”

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

„Są tu klasyczne historie o miłości, złe i dobre charaktery ładnie narysowane, piękna scenografia. Rozbawi nas, ale też skłoni do zastanowienia. Gorąco polecam.”

Grażyna Antoniewicz, Dziennik Bałtycki

„Ogląda się ten spektakl świetnie, doceniając aktorów Wybrzeża (szczególne brawa dla Katarzyny Kaźmierczak i Grzegorza Gzyla) doskonale czujących styl mocno przykurzonych komedii.”

Jacek Wakar, Uroda Życia