Triumf Teatru Wybrzeże

Triumf Teatru Wybrzeże

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w miniony poniedziałek na Dużej Scenie odbyła się uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego za wybitne osiągnięcia sceniczne w 2015 roku.

Z ogromną radością informujemy, że Teatr Wybrzeże i związani z nim artyści otrzymali większość (7 z 8) najważniejszych trójmiejskich nagród teatralnych!

*Honorowa Nagroda Specjalna za Przedstawienie Roku dla Teatru Wybrzeże za spektakl KTO SIĘ BOI VIRGINII WOOLF? Edwarda Albee'ego w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego

*Nagroda Teatralna Miasta Gdańska w kategorii reżyseria dla Eweliny Marciniak za reżyserię PORTRETU DAMY

*Nagroda Teatralna Miasta Gdańska w kategorii debiut dla Marcina Miodka za rolę Piotra Tumana w WESOŁYCH KUMOSZKACH Z WINDSORU

*Nagroda Teatralna Miasta Gdańska w kategorii rola męska dla Mirosław Baki za rolę George'a w spektaklu KTO SIĘ BOI VIRGINII WOOLF?

*Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska dla Andrzeja Nowińskiego z okazji jubileuszu 55-lecia pracy artystycznej

*Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska dla Zbigniewa Olszewskiego z okazji jubileuszu 40-lecia pracy artystycznej

*Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska dla Cezarego Rybińskiego z okazji jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej

*Nagroda Honorowa za Przedstawienie Roku dla Teatru Wybrzeże i Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego za spektakl WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU Williama Shakespeare'a w reżyserii Pawła Aignera - „KUMOSZKI to spektakl nietuzinkowy, znakomicie uzmysławiający formułę i charakter teatru szekspirowskiego. Wielce udana koprodukcja, wspólne dzieło Teatru Wybrzeże i Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego."

*Nagroda Teatralna Marszałka Województwa Pomorskiego dla Katarzyny Borkowskiej „za pełną artystycznego niepokoju scenografię, kostiumy oraz mistrzowską reżyserię świateł w spektaklu PORTRET DAMY na podstawie powieści Henry`ego Jamesa w reżyserii Eweliny Marciniak w Teatrze Wybrzeże."

*Nagroda Teatralna Marszałka Województwa Pomorskiego dla Katarzyny Dałek „za dwie wybitne kreacje: precyzyjnie skonstruowaną i poprowadzoną rolę Honey w spektaklu KTO SIĘ BOI VIRGINII WOOLF? Edwarda Albee`ego w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego oraz sugestywną i barwną postać Isabel Archer w PORTRECIE DAMY na podstawie powieści Henry`ego Jamesa w reżyserii Eweliny Marciniak w Teatrze Wybrzeże"

Laureatom serdecznie gratulujemy!