Nominacja dla Nieczui Urbańskiej i Miodka

Nominacja dla Nieczui Urbańskiej i Miodka

Miło nam poinformować, że Marzena Nieczuja Urbańska została nominowana do Pomorskiej Nagrody Artystycznej, natomiast Marcin Miodek do Pomorskiej Nadziei Artystycznej. Uroczyste ogłoszenie werdyktu oraz wręczenie nagród odbędzie się w czwartek, 21 kwietnia w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Marzena Nieczuja Urbańska została nominowana „za książkę TEATR... JEST CAŁYM MOIM ŻYCIEM. OPOWIEŚĆ O RYSZARDZIE MAJORZE - bogaty zbiór nasyconych emocjami opowieści przeplatanych anegdotami z życia teatru."

Marcin Miodek został nominowany „za barwną i wyrazistą kreację Piotra Tumana, udany debiut aktorski w WESOŁYCH KUMOSZKACH Z WINDSORU w koprodukcji Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i Teatru Wybrzeże."

O NAGRODZIE

Pomorska Nagroda Artystyczna jest najważniejszą nagrodą samorządu województwa pomorskiego kierowaną do środowiska artystycznego województwa pomorskiego. Jest wyróżnieniem przyznawanym za wybitne osiągnięcia w dowolnej dziedzinie kultury i sztuki, które zdarzyły się w roku poprzedzającym jej wręczenie. Nagrodę Pomorska Nadzieja Artystyczna otrzymuje natomiast młody twórca rokujący wielkie nadzieje na przyszłość.