TRANSMIGRAZIONE DI FERMENTI D'AMORE - po premierze

TRANSMIGRAZIONE DI FERMENTI D'AMORE - po premierze

Wczoraj na Scenie Malarnia odbyła się premiera spektaklu TRANSMIGRAZIONE DI FERMENTI D'AMORE Teatru Dada von Bzdülöw współprodukowanego przez Teatr Wybrzeże. Z przyjemnością informujemy, że przedstawienie spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności oraz krytyki teatralnej. Zapraszamy Państwa do lektury fragmentów recenzji i obejrzenia galerii zdjęć.

„TRANSMIGRAZIONE DI FERMENTI D'AMORE to wyśmienity pokaz teatru i tańca, porównywalny do najlepszych spektakli Teatru Dada.[...] Miłość mieni się tu różnymi kolorami i odcieniami. Mieści w sobie pociąg erotyczny, pożądanie, namiętność, bliskość, cielesność, wzajemną fascynację, ale też rywalizację, nieustępliwość, delikatność, wrażliwość, uśmiech czy zwykłe ciepło."

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

„Już sam tytuł nowej realizacji zapowiada, czego można się po niej spodziewać: włoskiego klimatu i miłości, jako głównego wątku. I rzeczywiście, niezależnie od tego, jak banalnie to może zabrzmieć: to spektakl bardzo włoski, w różnych tego słowa znaczeniach, a zarazem to spektakl, którego najważniejszym tematem jest miłość, a raczej - różne rodzaje miłości. Cała siła tego przedstawienia polega jednak na tym, że z takich właśnie frazesów jego autorzy potrafili wydobyć nowe sensy i przedstawić je w sposób, który zachwycał, a momentami wręcz porywał."

Przemysław Gulda, Gazeta Wyborcza

„TRANSMIGRAZIONE DI FERMENTI D'AMORE urzekło mnie, rozleniwiło mój pośpiech, bawiło się z koncentracją. Spektakl jest przykładem dobrej pracy całego zespołu, domyślenia całości, dbałości o najdrobniejsze szczegóły gestów, muzyki, oświetlenia. To przykład sztuki skoncentrowanej, w tym przypadku na spuściźnie wielkiego kina włoskiego ujętego w ramy od Federico Felliniego do Paolo Sorrentino, reżysera WIELKIEGO PIĘKNA. To przykład artystycznych poszukiwań i urzeczeń, być może jedynej, słusznej drogi z dolce vita w roli głównej."

Katarzyna Wysocka, Gazeta Świętojańska