Trailer LE SACRE

Trailer LE SACRE

Zapraszamy Państwa do obejrzenia trailera spektaklu LE SACRE w reżyserii Katarzyny Chmielewskiej i Leszka Bzdyla. Trailer został zrealizowany przez Kamilę Chomicz i znajdą go Państwo na stronie teatru oraz na naszym kanale youtube.

Zapraszamy również na marcowe spektakle LE SACRE - 15 i 16 marca, godzina 19.00, Duża Scena.

O SPEKTAKLU

Jeff Perec, słynny badacz i profesor na Bard Collage w Massachusett odnalazł fragmenty pierwotnej, nigdy nie wystawionej wersji baletu ŚWIĘTO WIOSNY (Strawiński/Roerich). Swoje znalezisko udostępnił Teatrowi Dada, który wspólnie z Mikołajem Trzaską, dokonał twórczej interpretacji dzieła.

„Teatr Dada von Bzdülöw praktycznie na pustej scenie, z jednym rekwizytem (krzesło), za pomocą muzyki i ciekawie ustawionych świateł, stworzył niezwykle błyskotliwy, inteligentny i rewelacyjnie zatańczony spektakl. [...] Powstało dzieło wybitne. Nowoczesny, niezwykle mądry, choć trudny w odbiorze spektakl o życiu i wieńczącej je śmierci. Tylko i aż tyle."

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

Teatr Dada von Bzdülöw
LE SACRE
Reżyseria: Leszek Bzdyl i Katarzyna Chmielewska
Muzyka: Mikołaj Trzaska (Igor Strawiński)
Libretto: Leszek Bzdyl (Mikołaj Roerich)
Kostiumy: Sławek Blaszewski
Reżyseria świateł: Michał Kołodziej

Choreografia i wykonanie: Izabela Chlewińska, Katarzyna Chmielewska, Tatiana Kamieniecka, Dominika Knapik, Anna Steller, Leszek Bzdyl, Radek Hewelt, Dawid Lorenc

Premiera: 17 grudnia 2010
Czas: 1 godzina 15 minut (bez przerw)