Teatr Wybrzeże w ankiecie miesięcznika Teatr

Teatr Wybrzeże w ankiecie miesięcznika Teatr

Z przyjemnością informujemy, że Teatr Wybrzeże został doceniony w tegorocznej ankiecie miesięcznika Teatr „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2012/2013". Krytycy teatralni wyróżnili CZAROWNICE Z SALEM, ŻYCIE JEST SNEM, Katarzynę Dałek, Michała Kowalskiego i Marcina Mirowskiego.

KATEGORIA NAJLEPSZA ADAPTACJA TEATRALNA (OPRACOWANIE TEKSTU)

Szymon Spichalski: „Andrzej Seweryn - IRYDION Zygmunta Krasińskiego, reż. Andrzej Seweryn, T. Polski w Warszawie. Kuba Kowalski i Julia Holewińska - ŻYCIE JEST SNEM Calderona, reż. Kuba Kowalski, T. Wybrzeże w Gdańsku.

KATEGORIA NAJLEPSZA REŻYSERIA

Jacek Wakar: „Kornél Mundruczó, Agata Duda-Gracz, Maja Kleczewska oraz Adam Nalepa - CZAROWNICE Z SALEM Arthura Millera w T. Wybrzeże w Gdańsku."

KATEGORIA NAJCIEKAWSZY DEBIUT

Jacek Wakar: „Katarzyna Dałek (Paula) w AMATORKACH Elfriede Jelinek w reż. Eweliny Marciniak oraz (Abigail Williams) w CZAROWNICACH Z SALEM, a wcześniej jeszcze tytułowa rola w ARABELI Maliny Prześlugi w reż. Pawła Aignera - wszystkie w T. Wybrzeże w Gdańsku."

KATEGORIA NAJLEPSZA ROLA EPIZODYCZNA

Szymon Spichalski: „Michał Kowalski jako Clotald w ŻYCIU JEST SNEM Calderona, reż. Kuba Kowalski, T. Wybrzeże w Gdańsku; Izabela Noszczyk jako Frau Holle w JAJU WĘŻA Ingmara Bergmana, T. Jaracza w Łodzi."

KATEGORIA NAJLEPSZA MUZYKA

Jacek Wakar: „János Szemenyei - NIETOPERZ, Marcin Mirowski - CZAROWNICE Z SALEM."