Teatr Wybrzeże logo
Teatr Wybrzeże logo
  • Spektakle
  • Repertuar
  • Bilety
  • Aktualności
  • Zespół
  • Kontakt
  • Spektakle
  • Repertuar
  • Bilety
  • Aktualności
  • Zespół
  • Kontakt

NEWSLETTER


MECENAS TEATRU
Logo - Ziaja
ORGANIZATORZY
Logo - Teatr Wybrzeże
Logo - Ministerstwo
Logo - Sopot
Logo - EU
Logo - Pruszcz Gdański
Logo - 20 lat Polski w UE
PATRONAT MEDIALNY
Logo - RMF CLASSIC
Logo - trojmiasto.pl
BiletyDla mediówDostępnośćEdukacja InwestycjeKontakt
O teatrzePolityka prywatnościProjektyTeatr OnlineSpektakle archiwalneWynajem
Bilety online
Rezerwacje
facebook logo
twitter logo
instagram logo
Youtube logo
Teatr Wybrzeże ul. Św. Ducha 2, 80-834 Gdańsk, tel: 058 301 7021 NIP: 5830007614
© 2023 Teatr WybrzeżebipRealizacjaMapa strony

Teatr wspiera. Teatroteka Szkolna w Gdańsku

Teatr wspiera. Teatroteka Szkolna w Gdańsku

Pedagożki i pedagodzy teatru z Teatru Wybrzeże i Teatru Miniatura zapraszają na spotkanie z Teatroteką Szkolną. 

21 marca zaczynamy cykl bezpłatnych warsztatów dla nauczycieli IV‒VIII klas szkoły podstawowej we współpracy z Teatroteką Szkolną, programem prowadzonym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Teatr wspiera to pomysł dla tych, którzy chcą wspierać procesy integracyjne i budowanie relacji w szkołach, pracować z emocjami młodzieży i kadry nauczycielskiej, czerpać z różnorodności w klasie czy grupie i zadbać o uważność w szkole na co dzień. 

Pedagogika teatru może wspierać i pozwala przeprowadzać procesy edukacyjne w bezpiecznej i twórczej atmosferze. Praca w grupie, zabawa poprzez teatr, wspólna refleksja nad podejmowanymi działaniami dają młodzieży szansę na wzajemne poznanie się a wychowawcy możliwość przyjrzenia się całej klasie i każdemu z osobna. 

Projekt składa się z czterech 4 modułów warsztatowych: różnorodność, emocje, relacje, uważność. Dwa moduły odbędą się wiosną, dwa kolejne jesienią.
 

TEATR WSPIERA RÓŻNORODNOŚĆ (4h) 

21 marca, godz. 16.00–20.00, 
Teatr Miniatura, al. Grunwaldzka 16

Warsztat wspierający nauczycielki i nauczycieli w pracy z różnorodnością w klasie. Korzystając z narzędzi pedagogiki teatru, której jednym z filarów jest otwartość na wielość perspektyw i głosów, zastanowimy się, w jaki sposób nauczycielki i nauczyciele mogą w swojej codziennej praktyce edukacyjno-wychowawczej zauważać, wspierać i oswajać różnorodność w klasie oraz pielęgnować w grupie postawy otwartości, akceptacji i empatii, które pozwalają współpracować i rozwijać się harmonijnie całej klasie. 


Zapisy przez formularz: https://forms.gle/HVogJVYpZ58k1Hru7  
 

TEATR WSPIERA EMOCJE (4h) 

10 kwietnia, godz. 16.00–20.00, 
Teatr Wybrzeże, ul. Świętego Ducha 2

Celem warsztatu jest wsparcie nauczycielek i nauczycieli w pracy z emocjami w pracy szkolnej oraz przygotowanie ich do podejmowania tematów związanych z tym zagadnieniem na lekcjach. Chcemy pomóc pedagożkom i pedagogom w zrozumieniu i wyrażaniu ich własnych emocji, tak aby mogli stać się dla swoich wychowanek i wychowanków przewodnikami po świecie uczuć, wspierającymi dzieci i młodzież w ich przeżywaniu bez dzielenia emocji na dobre i złe. Radość, smutek, wstyd, szczęście, strach – każda z tych emocji jest ważna i potrzebna, bo stanowi sygnał informujący nas o tym, co się dzieje z nami i naszymi uczuciami. 

Zapisy i więcej info: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl


Moduły jesienne

Teatr wspiera relacje, Teatr Miniatura 

Teatr wspiera uważność, Teatr Wybrzeże
 

PROWADZĄCE

Marta Gosecka – polonistka, kulturoznawczyni, instruktorka teatralna, pedagożka teatru Teatrze Współczesnym w Szczecinie, aktywistka miejska i edukatorka. Od 17 lat związana z młodzieżowymi grupami teatralnymi, które charakteryzują się różnorodnością i otwartością. Prowadziła bartery młodzieży licealnej oparte na wymianie doświadczeń odbiorczych młodych widzów. Koordynatorka Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Zachodniopomorskie. W pracy z dziećmi i młodzieżą największą uwagę przywiązuje do procesu twórczego, relacji i sprawczości. 18 lat była nauczycielką.

Anna Zalewska-Uberman – od 20 lat związana z  branżą kulturalną i edukacyjną (jako animatorka kultury, wykładowczyni, dyplomowana teatrolożka i pedagożka teatru, autorka scenariuszy zajęć dla nauczycieli oraz certyfikowana tutorka). Od 2009 r. do marca 2023 r. pracowała w Teatrze Miejskim im. W. Gombrowicza w Gdyni, gdzie realizowała autorski program edukacyjny "Palec Gombrowicza czyli Dotknięci Teatrem". Zaprojektowała i przeprowadziła liczne warsztaty, lekcje, spotkania, projekty i performance. W latach 2010-2022 pełniła funkcję członkini Komisji Artystycznej Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i sekretarz Kapituły Konkursu.  Współpracowała z wieloma instytucjami kultury.  Najdłużej związana z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Opracowane przez nią scenariusze lekcji (nauczanie zintegrowane, język polski, godzina wychowawcza) można znaleźć na stronie www.teatrotekaszkolna.pl Jej celem zawodowym jest inspirowanie do działań twórczych,  projektowanie i wspieranie procesów edukacyjnych i rozwojowych oraz wytyczanie sobie nowych ścieżek zawodowych.   

Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

Opublikowano: 12.03.2024

Zobacz więcej

Rozprawa RPG. Warsztat do spektaklu "Jej słowo. Jego słowo."21.05.2025

Rozprawa RPG. Warsztat do spektaklu "Jej słowo. Jego słowo."

Podobał się Wam spektakl "Jej słowo. Jego słowo."? Mamy kolejną sądową propozycję.

Z KRONIKI TEATRU WYBRZEŻE - odcinek 40 Pułapka20.05.2025

Z KRONIKI TEATRU WYBRZEŻE - odcinek 40 Pułapka

7 minut owacji. Franz Kafka na scenie. Historia, która wciąż porusza. W 40. odcinku Kroniki Teatru Wybrzeże wracamy do wstrząsającej „Pułapki” Tadeusza Różewicza w reżyserii Krzysztofa Babickiego.

Zapraszamy na niezwykły jubileusz20.05.2025

Zapraszamy na niezwykły jubileusz

Razem z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku zapraszamy na Jubileusz 50-lecia debiutu Władysława Zawistowskiego i wieczór literacki "Sztandar z ortalionu"