Teatr ogromnych możliwości - podsumowanie Gazety Świętojańskiej

Teatr ogromnych możliwości - podsumowanie Gazety Świętojańskiej

Miło nam poinformować, że Teatr Wybrzeże został doceniony w aż 8 kategoriach w podsumowaniu teatralnym 2010 roku sporządzonym przez gdyńską Gazetę Świętojańską.

Za najlepszy spektakl dramatyczny roku uznano ORGIĘ w reżyserii Wiktora Rubina. Najlepszym spektaklem teatru tańca został LE SACRE Teatru Dada von Bzdulow. Za najlepszego aktora grającego główną rolę uznano Leszka Bzdyla za kreację stworzoną w CHARLIE BOKSEREM. Najlepszą aktorką drugoplanową została Dorota Kolak za kreację w EVIE PERON. Honorowe wyróżnienie przypadło nieżyjącemu już Andrzejowi Głowińskiemu za muzykę skomponowaną do BALU MANEKINÓW. W kategorii „najlepszy dźwięk" zwyciężył CHARLIE BOKSEREM . W kategorii „najlepsza scena" wskazanie padło również na spektakl CHARLIE BOKSEREM oraz na ZAWISZĘ CZARNEGO („walka bokserska w CHARLIE BOKSEREM, scena końcowa w ZAWISZY CZARNYM"). Za największe wydarzenie zewnętrzne minionego teatralnego roku uznano III edycję Festiwalu Wybrzeże Sztuki.

GAZETA ŚWIĘTOJAŃSKA O TEATRZE WYBRZEŻE

„Kolejny rok, który potwierdza, że ten teatr jest na fali wznoszącej. Odnotować należy wzmożoną i niewyczerpaną wręcz aktywność repertuarową (największa w Polsce liczba wystawień w ciągu roku). W lutym otworzono Czarną Salę im. S. Hebanowskiego (pokazując interesującego ZAWISZĘ CZARNEGO), na przełomie czerwca i lipca zaaplikowano wyśmienite trio spektakli podczas Wybrzeża Sztuki, we wrześniu otworzono nową Scenę Kameralną, jedną z najnowocześniejszych w Polsce, gdzie inauguracyjnie, popisowo zagrał Leszek Bzdyl w CHARLIE BOKSEREM. [...] Spektakle TW można oglądać na najważniejszych przeglądach i festiwalach w kraju. Zdecydowanie teatr ogromnych możliwości, bezkonkurencyjny dostarczyciel sztuki dramatycznej dla spragnionych tejże mieszkańców regionu."

Całość na stronie www.gazeta.razem.pl