Twórcy ORGII i LE SACRE nominowani do SZTORMÓW ROKU

Twórcy ORGII i LE SACRE nominowani do SZTORMÓW ROKU

Z radością informujemy, że twórcy spektaklu ORGIA i LE SACRE zostali nominowani do tegorocznej nagrody SZTORM ROKU w kategorii Teatr.

Uzasadnienie jury:

„Wiktor Rubin (reżyser) oraz Dorota Androsz i Marek Tynda (aktorzy) - twórcy przedstawienia ORGIA Piera Paolo Pasoliniego w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Ich dzieło jest odejściem od teatru rozumianego jako kolejny sposób opowiadania historii, próbą przywrócenia mu cech doświadczenia społecznego."

„Katarzyna Chmielewska i Leszek Bzdyl - liderzy tanecznego Teatru Dada von Bzdülöw, twórcy spektaklu LE SACRE - najdoskonalszej realizacji w ich osiemnastoletniej karierze. W przedstawieniu członkowie grupy w charakterystyczny dla siebie sposób balansują pomiędzy tańcem i teatrem dramatycznym, historią i współczesnością, ironią i powagą, prawdą i wymysłem."

Sztorm Roku to plebiscyt Gazety Wyborczej, w którym przyznawane są nagrody w ośmiu kategoriach: teatr, literatura, rock/pop/jazz/muzyka alternatywna, muzyka klasyczna, sztuki plastyczne, film i multimedia, organizator oraz wydarzenie roku. Nagrody za najważniejsze osiągnięcia kulturalne 2010 roku przyznają czytelnicy. Głosowanie odbywa się za pomocą kuponów i SMS-ów i potrwa do 3 lutego 2011 roku.

Aby zagłosować na twórców spektaklu ORGIA należy wysłać SMS pod numer 72007 o treści: SZTORM 2. oraz wpisać swoje imię i nazwisko, np. SZTORM 2 Jan Kowalski.

Aby zagłosować na twórców spektaklu LE SACRE należy wysłać SMS pod numer 72007 o treści SZTORM 3. oraz wpisać swoje imię i nazwisko, np. SZTORM 3 Jan Kowalski.

Całkowity koszt wysłania SMS-a to 2,46 zł z VAT.

Opublikowano: