TAJEMNICZA IRMA VEP - pożegnanie tytułu!

TAJEMNICZA IRMA VEP - pożegnanie tytułu!

Serdecznie zapraszamy na ostatnie pokazy TAJEMNICZEJ IRMY VEP! Pożegnalne prezentacje spektaklu odbędą się 28, 29, 30 i 31 grudnia w Starej Aptece.

Premiera TAJEMNICZEJ IRMY VEP, jednego z największych wybrzeżowych hitów ostatnich lat, odbyła się w 2009 roku na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim. Były to właściwie dwie premiery, ponieważ powstały dwa spektakle, w dwóch różnych obsadach. 25 lipca na Scenie Letniej miała miejsce premiera spektaklu z Łukaszem Konopką i Markiem Tyndą, natomiast 22 sierpnia z Piotrem Łukawskim i Maciejem Konopińskim. Przedstawienie w obydwu wersjach spotkało się ze znakomitym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej, i zostało zaprezentowane niemal 250 razy!

28, 29, 30 i 31 grudnia w spektaklu wystąpią Piotr Łukawski i Maciej Konopiński. 

Bilety na pożegnalne spektakle TAJEMNICZEJ IRMY VEP w cenie:
28, 30 grudnia: Bilet normalny / ulgowy: 50 zł / 40 zł
29 grudnia - Bilet normalny / ulgowy: 30 zł (Teatralny Czwartek)
31 grudnia - Bilet normalny / ulgowy: 200 zł / 180 zł (Sylwester w Teatrze)

O SPEKTAKLU

Mandacrest, siedziba angielskiego rodu Hillcrestów. Służba szykuje kolację, lady i lord prowadzą dystyngowaną rozmowę. Mroczne sekrety, tajemnice przeszłości, miłość, zbrodnia, śmierć, wilki, wilkołaki, cuda starożytnego Egiptu... i tylko dwóch aktorów. Pełna absurdalnego humoru i niespodziewanych zwrotów akcji komedia Charlesa Ludlama powstała w latach osiemdziesiątych i natychmiast stała się prawdziwym przebojem teatrów off-broadwayowskich. Nic dziwnego: to znakomicie napisana, dowcipna, ostra satyra żywiąca się teatralnymi i filmowymi gatunkami. Rozpisana na zaledwie dwóch aktorów, którzy w niedługim czasie wcielić się muszą w serię postaci, żongluje niezliczonymi motywami zaczerpniętymi z teatru, filmu i pop-kultury.

„Widowisko skrzy się od językowych dowcipów i nieustannie zaskakuje zwrotami akcji. Reżyser, Adam Orzechowski, zadbał o pokazanie wielowymiarowości komizmu. Dzięki temu w tej sztuce możemy się przyjrzeć sami sobie w krzywym zwierciadle i zobaczyć jak zwariowany jest świat."

Magda Przychodzień, portal mmtrojmiasto.pl

Charles Ludlam
TAJEMNICZA IRMA VEP
Przekład: Małgorzata Semil
Reżyseria: Adam Orzechowski
Scenografia: Magdalena Gajewska
Opracowanie muzyczne: Rafał Kowalczyk

W spektaklu występują: Piotr Łukawski i Maciej Konopiński.

Premiera: 22 sierpnia 2009 roku na Scenie Letniej
Czas: 1 godzina 35 minut (bez przerw)

Spektakl został zrealizowany w koprodukcji Teatru Wybrzeże, Miasta Pruszcz Gdański, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim.