PAR PARANOJE - jubileusz!

PAR PARANOJE - jubileusz!

Serdecznie zapraszamy na 50. PAR PARANOJE! Prezentacja jubileuszowego spektaklu odbędzie się w najbliższy czwartek, 14 lipca o godzinie 19.00 na Scenie Malarnia.

Prapremiera PAR PARANOI Charlesa Ludlama w reżyserii Adama Orzechowskiego miała miejsce 2 lipca 2016 roku na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim. Przedstawienie spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej i do dzisiaj cieszy się ogromnym powodzeniem wśród widzów.

O SPEKTAKLU

Prapremiera przewrotnej komedii satyrycznej o awangardowej sztuce, współczesnych związkach i seksualnych obsesjach, a przede wszystkim zjadliwa karykatura pseudo osiągnięć współczesnej psychiatrii i psychoanalizy. Charles Ludlam, autor kultowej pruszczańsko-wybrzeżowej TAJEMNICZEJ IRMY VEP stworzył kapitalną partyturę dla czwórki błyskotliwych aktorów, potrafiących w tym materiale znaleźć punkt wyjścia również dla aktorskich improwizacji.

„Spektakl kipi dowcipem, ale żarty są dobrze zrównoważone z momentami poważniejszymi. Sztuka nie ucieka od tematów ważkich. Na ten niby letni koktail składają się rozważania o (wojnie?) płci, zdradzie oraz popędzie erotycznym jako sile czysto biologicznej. Pod przykrywką komedii rozgrywa się tutaj dramat psychologiczny.”

Katarzyna Gajewska, Dziennik Teatralny Trójmiasto

Charles Ludlam
PAR PARANOJE
Przekład: Małgorzata Semil
Reżyseria: Adam Orzechowski
Scenografia, kostiumy, światło: Magdalena Gajewska
Muzyka: Marcin Nenko
Przygotowanie wokalne: Anna Domżalska
Asystent reżysera: Cezary Rybiński
Inspicjent - sufler: Jerzy Gutarowski

W spektaklu występują: Robert Ninkiewicz (Dr Leonard Silver), Anna Kociarz (Dr Karen Gold), Justyna Bartoszewicz (Eleanor), Cezary Rybiński (Freddy).

Prapremiera: 2 lipca 2016 roku na Scenie Letniej
Czas: 1 godzina 40 minut (bez przerw)

Spektakl realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Pruszcz Gdański.