ŚWIĘTO WINKELRIDA. REWIA NARODOWA - po premierze

ŚWIĘTO WINKELRIDA. REWIA NARODOWA - po premierze

W miniony piątek na Dużej Scenie odbyła się premiera spektaklu ŚWIĘTO WINKELRIDA. REWIA NARODOWA Jerzego Andrzejewskiego i Jerzego Zagórskiego w adaptacji Marcina Cecko i w reżyserii Marcina Libera. Miło nam poinformować, że przedstawienie spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności i części krytyki teatralnej:

„Spektakl Jerzego Andrzejewskiego i Jerzego Zagórskiego w adaptacji Marcina Cecko i w reżyserii Marcina Libera to brawurowa próba zdiagnozowania współczesności, mechanizmów manipulacji władzy i otaczającego nas chaosu. [...] Po raz kolejny otrzymujemy też znakomitą aktorską grę całego zespołu. Błyszczące dopracowane drobne role Grzegorza Gzyla, Doroty Androsz, Piotra Biedronia, Jarosława Tyrańskiego, swobodę sceniczną Cezarego Rybińskiego, Małgorzaty Brajner i Piotra Witkowskiego, temperament Magdaleny Gorzelańczyk. A do tego oszczędną i inteligentną scenografię Mirka Kaczmarka, muzykę Filipa Kanieckiego i oryginalne kostiumy grupy Mixer.”

Anna Umięcka, portal Gdansk.pl

„Cecko i Liber dostali teraz szansę stworzenia ŚWIĘTA WINKELRIDA naszych czasów. I bodaj im się to udało. [...] Czym dłużej oglądałem ten zabawny spektakl, tym bardziej śmiech gasł mi na ustach. Gdy traktujemy historię lekko niczym rewię, myślałem sobie, skończyć się to może kiedyś dla nas ponuro.”

Jarosław Zalesiński, Dziennik Bałtycki

„Otrzymujemy spektakl zarówno zabawny, jak i nasycony refleksją, przede wszystkim jednak oparty na zaskakujących, pomysłowych i bardzo inteligentnych pomysłach.”

Marek Nowak, Informator Pomorza