Świadomie cukierkowy i przegięty BUNBURY

Świadomie cukierkowy i przegięty BUNBURY

Za nami trzecia premiera sezonu 2020/2021, pierwsza w Nowym Roku, a zarazem pierwsza premiera tej komedii po ponad 20 latach w polskim teatrze. Zapraszamy Państwa do lektury fragmentów recenzji spektaklu BUNBURY Oscara Wilde'a w reżyserii Kuby Kowalskiego.

„Powstało przedstawienie przezabawne, świetnie zagrane i przygotowane choreograficznie, dopracowane w każdym detalu i nowocześnie opowiedziane.”

Katarzyna Fryc, Gazeta Wyborcza

„BUNBURY to błyskotliwa komedia na poziomie, z subtelnym, wyważonym dogryzaniem innym, a w zasadzie... samym sobie, bo Gogolowskie powiedzenie „Z czego się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie” znajduje tu trafne zastosowanie.”

Magda Mielke, Trójmiasto.pl

„Świat, w którym króluje nasze przywiązanie do etykietek, porządku i jasno wyznaczonych ról społecznych za Oscarem Wildem Kuba Kowalski i scenografka, artystka sztuk wizualnych Kornelia Dzikowska wywracają do góry nogami z pomocą krzykliwych, kolorowych kostiumów, tapirowanych, wymyślnych męskich fryzur, i przesadnych, zamierzenie karykaturalnych makijaży.”

Agata Olszewska, gdansk.pl

„Świadomie cukierkowa, przesadzona i przegięta farsa, dziejąca się w sztucznym, kolorowym świecie.”

Przemysław Gulda, cykl guldapoleca

„Tak się dotąd tej komedii nie grało. Żart ulubiona zabawa Wilde'a - mistrza paradoksu, posunięty tu został do ostateczności, więc wielkie brawa dla twórców spektaklu. […] Gorąco polecam ten spektakl kolorowy, inteligentny i cudownie dowcipny, w której jest duch zabawy, pierwiastek anarchii i pewien rodzaj bezczelnej detronizacji powagi.”

Grażyna Antoniewicz, Dziennik Bałtycki

„Jest kampowo, estetycznie, kolorowo, jest śmiesznie, a przede wszystkim… jest Wilde’owsko. […] Komedia niezmiennie bawi i wzrusza, a najlepszym tego potwierdzeniem są oklaski na stojąco po skończonym spektaklu. [...] Spektakl zagrany jest świetnie, każdy z aktorów czymś się wyróżnia, co sprawia, że lubimy ich postacie i z przyjemnością dajemy się zaprosić do świata paradoksu i iluzji. A zaproszenie jest bardzo efektowne, ponieważ w pierwszej scenie wita nas tańczący z grzechotkami Algernon – w tej roli świetny Marcin Miodek, któremu się przecież nie odmawia.”

Dominika Kania, Teatr dla Wszystkich