Z przyjemnością informujemy, że owacjami na stojąco widzowie przyjęli naszego BRONIEWSKIEGO zaprezentowanego w minioną sobotę w ramach 21. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi. Nasze przedstawienie spotkało się również ze znakomitym przyjęciem krytyki teatralnej.
„Reżyser, Adam Orzechowski bazując na tekście Radosława Paczochy stworzył przejmującą i angażującą emocjonalnie inscenizację. Przy znikomym użyciu rekwizytów, w obrębie minimalnej, znaczącej scenografii, bardzo dobrze rozplanował działania aktorów, rozmieszczając je w czasie ponad trzech godzin.[...] To dobry teatr, który angażuje, wwierca się i zapada w pamięć."
Róża Augustyniak, Dziennik Teatralny Łódź
Spektakl Piękna Zośka w reżyserii Marcina Wierzchowskiego został uhonorowany Grand Prix na Festiwalu DWA TEATRY – ex aequo ze spektaklem Wiara nadzieja miłość. To nie jedyne wyróżnienie, jakie jury przyznało naszej produkcji.
Spektakl CIEMNOŚCI KRYJĄ ZIEMIĘ w reżyserii Tomasza Fryzła zdobył Grand Prix 49. Opolskich Konfrontacji Teatralnych „Klasyka Żywa”!
Z żalem żegnamy Tomirę Kowalik – wybitną aktorkę o niezwykłej scenicznej wrażliwości, przez wiele lat związaną z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku.