Na ile poziom zabetonowania awansu społecznego we Francji różni się od tego w Polsce? Czy obsesyjna wola przemiany jest godna podziwu z uwagi na ogrom wykonanej pracy czy oznacza niezdrową kompulsję?
Dyskusja wokół Zmiany Édouarda Louis w ramach spotkania Gdańskiego Klubu Książki była bardzo gorąca. Jedni czytelnicy wzruszyli się autobiograficzną historią pisarza, inni uznali bohatera za egotyka i ekshibicjonistę kroczącego po trupach na szczyt. Inaczej książkę postrzegały osoby z mniejszych miejscowości, inaczej z miast. Dziękujemy Natalii Soszyńskiej za poprowadzenie rozmowy oraz wszystkim osobom uczestniczącym za udział i dzielenie się swoimi wrażeniami.
W ogrodzie wszystko żyje, a to co żyje, jest w ruchu, bo ruch to życie. Warsztat z Maćko Prusakiem był prawdziwą podróżą przez świat ruchu w naturze. Na Scenie Stara Apteka uczestniczki i uczestnicy warsztatu Choreografia ogrodu odkrywali, jak ruch roślin (i nie tylko) może stać się językiem teatru.
A jeśliby pomyśleć o teatrze jako ogrodzie? Testujemy zazielenianie Teatru Wybrzeże na różne sposoby. Tym razem w ramach „Ogrodu teatralnego” oddajemy scenę słynnemu dramatowi Thomasa Köcka i zapraszamy na czytanie performatywne trzeciej części Trylogii klimatycznej w reżyserii Doroty Androsz.
W lutym zapraszamy na premierę klasycystycznego dramatu "Brytanik" Jeana Racine’a w przekładzie Antoniego Libery, który nie doczekał się jeszcze realizacji w żadnym z polskich teatrów.