Spektakl zaskakujący i piękny

Spektakl zaskakujący i piękny

Drodzy widzowie, za nami kolejna premiera w sezonie teatralnym 2022/2023! Zapraszamy do lektury fragmentów recenzji spektaklu ZŁOTY KLUCZ Marty Giergielewicz w reżyserii Maćko Prusaka.

„Ciekawy tekst Marty Giergielewicz z dobrym skutkiem wyreżyserował Maćko Prusak, który ten bajkowy miszmasz ubrał w formę zwariowanej zabawy baśnią. W ten sposób powstał spektakl dla dzieci i dorosłych, który tryska humorem, puszcza oko do widzów i wyśmienicie bawi się konwencją. Niemal każdy z ośmiorga aktorów gra po kilka ról, przy czym reżyser na każdą z tych postaci ma ciekawy pomysł.”

Katarzyna Fryc, Gazeta Wyborcza

„ZŁOTY KLUCZ sprawi wiele radości nie tylko dzieciom, ale też dorosłym widzom - jest zaskakujący i piękny. […] Nie muszę zapewniać, że wszyscy aktorzy zagrali rewelacyjnie, ale serca młodych widzów bezapelacyjnie skradli, trzej nieznośni chłopcy zza płotu: Grochu (Justyna Bartoszewicz), Słoma (Magdalena Gorzelańczyk) i Węgiel (Marcin Miodek). Aktorzy pojawią się też w wielu, innych rolach, a każda to perełeczka. Śmiech i sympatię widowni wzbudza Małgorzata Oracz - jako Babcia Czerwonego Kapturka, ciekawska Karczmarka i stary Kogut. [...] Twórcy pokazali fascynujący świat i co ważne, dali nadzieję, że gdzieś na końcu czeka szczęśliwe zakończenie. [...] Tekst Marty Giergielewicz pozwolił reżyserowi Maciejowi Prusakowi zbudować przedstawienie nie tylko mądre, ale też oryginalne.”

Grażyna Antoniewicz, Dziennik Bałtycki

„Baśnie literackiego pierwowzoru są rozpoznawalne, ale brzmią inaczej i z pewnością rozbawią nie tylko najmłodszych widzów. [...] Aktorzy Teatru Wybrzeże do zadania podchodzą z dużym zaangażowaniem, chętnie puszczając oko do publiczności. [...] Jest to humor, który trafi do młodych i starszych widzów, czego dowodem są kostiumy "muzykantów" udających się do Bremy, nawiązujące do ikon popkultury, z Elvisem Presleyem na czele. Śmiechu na widowni na pewno nie zabraknie.”

Łukasz Rudziński, portal Trójmiasto.pl