Sopot Non-Fiction

Sopot Non-Fiction

W tym roku Festiwal Teatru Dokumentalnego i Rezydencja Artystyczna Sopot Non-Fiction odbędzie się już po raz ósmy. Jak co roku pod koniec sierpnia, nad morze zjadą się twórcy teatralni z całej Polski, zamieniając na tydzień Sopot w stolicę teatru dokumentalnego.

Podczas rezydencji artystycznej reżyserzy, dramaturdzy i aktorzy pracują nad projektami teatralnymi do których bazą są reportaże, wywiady, artykuły prasowe i inne materiały dokumentalne. Ich działania kończy Maraton Non-Fiction – dwudniowy, otwarty dla publiczności, pokaz pracy warsztatowej. W tegorocznej rezydencji weźmie udział około 40 twórców, a pokazy odbędą się 30 i 31 sierpnia na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże.

Sopot Non-Fiction to również prezentacje spektakli, które powstały jako efekt poprzednich edycji festiwalu oraz przedstawień autonomicznych, reprezentujących nurt teatru dokumentalnego. Podczas tegorocznej edycji pokazane zostaną trzy spektakle, których zaczątki można było oglądać w poprzednich latach: RZECZY, KTÓRYCH NIE WYRZUCILIŚMY w reżyserii Magdy Szpecht, MOSKWIN w reżyserii Leny Frankiewicz oraz GROTOWSKI NON-FICTION w reżyserii Katarzyny Kalwat. Dodatkowo pokazany zostanie spektakl PODRÓŻ DO BUENOS AIRES w reżyserii Adama Nalepy oraz odbędzie się pokaz przedpremierowy duetu [Ć/DŹ] KOŃCZĄ MI SIĘ SŁOWA. Przedstawienia będą pokazywane na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie oraz w Teatrze BOTO.

Spektakle prezentowane na Scenie Kameralnej

wtorek, 27 sierpnia, godz. 20:00
RZECZY, KTÓRYCH NIE WYRZUCILIŚMY
reż. Magda Szpecht
Teatr Fredry w Gnieźnie

środa, 28 sierpnia, godz. 20:00
MOSKWIN
reż. Lena Frankiewicz
Wrocławski Teatr Lalek

czwartek, 29 sierpnia, godz. 20:00
GROTOWSKI NON-FICTION
reż. Katarzyna Kalwat
Teatr Dramatyczny im. Jana Kochanowskiego w Opolu
Wrocławski Teatr Współczesny

Cennik

35 zł normalny
30 zł ulgowy

Karnet na wszystkie trzy spektakle:
90 zł normalny
75 zł ulgowy

Wejściówka na wolne miejsca sprzedawana przed spektaklem
15 zł

Bilety do kupienia w kasach Teatru Wybrzeże i na stronie www.bilety.teatrwybrzeze.pl

Miejsca: Scena Kameralna Teatru Wybrzeże w Sopocie oraz Teatr BOTO
Organizator: Fundacja Teatru BOTO
Współorganizator: Teatr Wybrzeże w Gdańsku
Kuratorzy: Adam Nalepa, Adam Orzechowski, Roman Pawłowski
Patroni medialni: Miesięcznik Teatr, teatralny.pl, e-teatr.pl, Teatralia, trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, Prestiż Magazyn Trójmiejski

Projekt realizowany ze środków Gminy Miasta Sopot.

Więcej informacji: www.sopotnonfiction.pl