Sezon 2018/2019 w Teatrze Wybrzeże!

Sezon 2018/2019 w Teatrze Wybrzeże!

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do Teatru Wybrzeże w nowym sezonie. Przed nami atrakcyjne i zróżnicowane propozycje repertuarowe!

Na początek, już w najbliższą sobotę na Dużej Scenie premiera TROJANEK - ostatniej, jedynej zachowanej części trylogii tragicznej Eurypidesa poświęconej wojnie trojańskiej w reżyserii jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów, Jana Klaty! Spektakl zainauguruje jubileuszową 10. edycję Wybrzeża Sztuki. Na afiszu m.in. Janda, Kempa, Orzechowski, Wiśniewski, Kleczewska! 18 października czeka nas otwarcie całkiem nowej sceny Stara Apteka, na której 11 listopada premiera RUSKICH Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego, sztuki o Polakach, potomkach repatriowanych przez Stalina do Kazachstanu mieszkańców obecnej Ukrainy. Premiera otworzy przegląd ...DO POLSKI, prezentację naszych spektakli - PRZEDWIOŚNIE, BRONIEWSKI, WILLKOMMEN W ZOPPOTACH, ŚWIĘTO WINKELRIDA, ŚMIERĆ BIAŁEJ POŃCZOCHY- związanych ze stuleciem odzyskania niepodległości. W grudniu na deskach Starej Apteki premiera LITTLE PONY Paco Bezerry w reżyserii Rudolfa Zioły, sztuki o problemie szkolnej przemocy oraz jej konsekwencjach. W styczniu zapraszamy ponownie do Starej Apteki na premierę spektaklu WIĘZI Jarosława Murawskiego i Michała Buszewicza, opartego na autobiograficznych zapiskach i relacjach ukraińskiej reżyserki Oleny Apczel. W marcu w Starej Aptece debiutujący absolwent krakowskiej AST Radosław Stępień wyreżyseruje jedno z arcydzieł dwudziestowiecznej dramaturgii amerykańskiej - ŚMIERĆ KOMIWOJAŻERA Arthura Millera. W kwietniu Grzegorz Wiśniewski wystawi na Scenie Kameralnej FEDRĘ Jeana Racine'a. W czerwcu na Dużej Scenie zaprezentujemy KARMANIOLĘ CZYLI OD SASA DO LASA, operettę wielce narodową Stanisława Moniuszki z librettem Joanny Kulmowej w reżyserii Pawła Aignera. Tę komiczną operetkę z elementami historii, polityki i licznymi odniesieniami do chwili obecnej zrealizujemy w ramach Roku Moniuszkowskiego. Również w czerwcu zapraszamy na Dużą Scenę na jedną z najpopularniejszych komedii Williama Shakespeare'a - JAK WAM SIĘ PODOBA w reżyserii Krystyny Jandy! Na Scenie Letniej zaprezentujemy ostatnią premierę sezonu 2018/2019 - Jarosław Tumidajski wystawi tam NIEZWYCIĘŻONEGO, drapieżną tragikomedię społeczno-obyczajową nieznanego w Polsce, zdobywającego powszechne uznanie brytyjskiego dramatopisarza Torbena Bettsa.

We wrześniu tradycyjnie zagości u nas Teatr Dada von Bzdülöw ze spektaklem ONE. Przedstawienie zostanie przygotowane w Czarnej Sali przez młode pokolenie tancerzy Dada, pod okiem założycieli teatru - Katarzyny Chmielewskiej oraz Leszka Bzdyla.

Zapraszamy do Teatru Wybrzeże!
Spotkajmy się w teatrze!
Do zobaczenia w sezonie 2018/2019!