Rozstrzygnięto konkurs na dramat o Heweliuszu

Rozstrzygnięto konkurs na dramat o Heweliuszu

Dzisiaj o godzinie 13.00, dokładnie w 400-lecie urodzin Jana Heweliusza, w Ratuszu Głównego Miasta ogłoszono wyniki ogólnopolskiego konkursu na dramat poświęcony gdańskiemu astronomowi. Konkurs został zorganizowany przez Teatr Wybrzeże i Miasto Gdańsk.

Jury w składzie Joanna Puzyna-Chojka, Justyna Jaworska, Cezary Niedziółka, Wojciech Owczarski oraz Adam Orzechowski po zapoznaniu się ze wszystkimi pięćdziesięcioma dwoma nadesłanymi pracami, postanowiło nie przyznawać pierwszej nagrody w konkursie. Zdecydowało jednak o przyznaniu drugiej nagrody w wysokości 20 tys. PLN Panu Krzysztofowi Prusowi za utwór pod tytułem SELENOGRAFIA (godło: Edmund Halley) oraz dwóch równorzędnych trzecich nagród w wysokości 10 tys. PLN każda Pani Annie Wakulik za utwór pod tytułem ELŻBIETA H. (godło: Żannaem) i Panu Przemysławowi Jurkowi za utwór HEWELIUSZ I TEMPONAUCI (godło: David Vincent).

Wszystkie trzy nagrodzone utwory zostaną przedstawione w formie czytania scenicznego, które odbędzie się w Międzynarodowy Dzień Teatru.

Laureatom serdecznie gratulujemy!