Jak teatr buduje relacje między ludźmi, kulturą i naturą? Monika Mioduszewska i Dorota Androsz z Teatru Wybrzeże, opowiadają o projektach łączących sztukę, ekologię i technologię.
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy o relacjach między kulturą, ekologią i technologią. Odkrywamy, jak teatr może budować więzi, inspirować i wprowadzać innowacje, które zmieniają naszą wspólnotę na lepsze. Rozmawiamy o tym, jak teatr może stać się przestrzenią dialogu, budować wspólnotę i tworzyć nowe sposoby współistnienia natury, kultury i technologii. Rozmawia: Natalia Ryba.
"Ogród Teatralny" to zielona przestrzeń społecznościowa na dachu teatru, sprzyjająca spotkaniom i promująca ekologiczny styl życia. Jednocześnie Teatr rozwija kompetencje zespołu dzięki szkoleniom z wykorzystania sztucznej inteligencji, wprowadzając nowoczesne rozwiązania w swoje działania.
RMFON:
https://www.rmfon.pl/podcasty/teatralne-innowacje
Spotify:
https://open.spotify.com/show/2JiNHF7z94W7iSiT3XYQKO
Apple Podcasts:
https://podcasts.apple.com/pl/podcast/id1781191924
Projekt "Ogród Teatralny, czyli zielona społecznościowa przestrzeń na dachu Teatru Wybrzeże" jest realizowany w ramach KPO dla Kultury. Sfinansowany przez Unię Europejską #NextGenerationEU.
W ogrodzie wszystko żyje, a to co żyje, jest w ruchu, bo ruch to życie. Warsztat z Maćko Prusakiem był prawdziwą podróżą przez świat ruchu w naturze. Na Scenie Stara Apteka uczestniczki i uczestnicy warsztatu Choreografia ogrodu odkrywali, jak ruch roślin (i nie tylko) może stać się językiem teatru.
A jeśliby pomyśleć o teatrze jako ogrodzie? Testujemy zazielenianie Teatru Wybrzeże na różne sposoby. Tym razem w ramach „Ogrodu teatralnego” oddajemy scenę słynnemu dramatowi Thomasa Köcka i zapraszamy na czytanie performatywne trzeciej części Trylogii klimatycznej w reżyserii Doroty Androsz.
W lutym zapraszamy na premierę klasycystycznego dramatu "Brytanik" Jeana Racine’a w przekładzie Antoniego Libery, który nie doczekał się jeszcze realizacji w żadnym z polskich teatrów.