Relacja z 3. Dyskusyjnego Klubu Teatralnego

Relacja z 3. Dyskusyjnego Klubu Teatralnego

Wczoraj na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże odbyło się 3. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Teatralnego poświęconego KASI Z HEILBRONNU. Uczestniczył w nim reżyser spektaklu oraz zespół aktorski. Dyskusję pomiędzy zespołem artystycznym a publicznością moderował dramaturg Jakub Roszkowski.

W trakcie blisko godzinnej dyskusji poruszona została m.in. kwestia przewartościowania tekstu sztuki, wysunięcie na pierwszy plan roli kobiet. Podkreślono również ironię, dużą dozę humoru wpisaną w tekst Kleista.

Reżyser Krzysztof Rekowski stwierdził, że zrealizowany przez siebie spektakl traktuje jako pewną formę kolażu. Jego zamiarem nie było opowiadanie świata realnego, prawdopodobnego, tworzenie chronologicznej narracji, ale opowiadanie onirycznego, subiektywnego świata widzianego oczami Fryderyka vom Strahla.

Wyraźnie rozentuzjazmowana publiczność (ponad 70 osób) dzieliła się z artystami swoimi interpretacjami spektaklu i dopytywała ich o dokładne znaczenie poszczególnych scen i o pracę aktorów nad rolą.

Już teraz zapraszamy Państwa na 4. Dyskusyjny Klub Teatralny, który odbędzie się w najbliższą środę, 16 lutego o godzinie 20.45 na Scenie Kameralnej w Sopocie i będzie poświęcony spektaklowi CHARLIE BOKSEREM.