Relacja z 12. Dyskusyjnego Klubu Teatralnego

Relacja z 12. Dyskusyjnego Klubu Teatralnego

W minioną środę na Scenie Malarnia odbyło się 12. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Teatralnego poświęcone spektaklowi FAZA DELTA. Uczestniczyli w nim reżyser Adam Orzechowski i zespół aktorski. Dyskusję pomiędzy artystami a publicznością moderował dramaturg Teatru Wybrzeże, Jakub Roszkowski.

Na wstępie Adam Orzechowski wyjaśnił powody realizacji tekstu Radosława Paczochy. Jednym z nich był poruszony przez młodego dramaturga temat narkotyków, niezwykle aktualny w świetle toczących się w Polsce i Europie rozmów o legalizacji marihuany. Reżyser stwierdził, że w FAZIE DELTA pojawiają się również uniwersalne problemy winy i kary, odpowiedzialności i wyparcia, pozwalające określić spektakl mianem współczesnego moralitetu.

Aktorka Sylwia Góra-Weber dodała, że młodzi bohaterowie FAZY DELTA tylko pozornie nie mają świadomości popełnionego przez siebie zła. Ich szczerą opowieść o dokonanej zbrodni i poprzedzających ją wydarzeniach można uznać za próbę zrozumienia swej winy.

Publiczność jak zawsze chętnie dzieliła się swoimi spostrzeżeniami. Spektakl wielokrotnie nazwano rewelacyjnym i godnym polecenia. Pochwalono m.in. znakomitą grę aktorów (zwłaszcza Michała Jarosa kreującego postać Miśka) oraz interesującą scenografię Magdaleny Gajewskiej.

Dziękujemy Państwu za obecność i już teraz zapraszamy na 13. Dyskusyjny Klub Teatralny poświęcony CIAŁOM OBCYM Julii Holewińskiej, który odbędzie się w środę, 28 marca o godzinie 21.00 na Scene Kameralnej w Sopocie.