Po dłuższej przerwie powracamy do Recepty w Starej Aptece, dodając do niej ON-LINE - choć kwarantanna się kończy, wielu z Państwa nadal pozostanie w domach, by niepotrzebnie nie narażać swojego zdrowia. Na naszym profilu na Facebooku co dwa tygodnie znajdą Państwo propozycje filmów dokumentalnych, wartych obejrzenia i dostępnych w zasobach Ninateki - portalu Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Zaczniemy od niespełna dwudziestominutowego filmu SPACEREK STAROMIEJSKI Andrzeja Munka, jednego z najważniejszych twórców Polskiej Szkoły Filmowej. To fabularyzowany dokument z 1958 roku o uczennicy szkoły muzycznej, która po lekcjach postanawia pospacerować po świeżo odbudowanym Stary Mieście w Warszawie. Film został zrealizowany w oparciu o pomysł kompozytora Andrzeja Markowskiego. Muzykę w Studiu Eksperymentalnym Polskiego Radia zrealizowali Eugeniusz Rudnik i Krzysztof Szlifirski.
SPACEREK STAROMIEJSKI
Reżyseria, scenariusz: Andrzej Munk na podstawie pomysłu Andrzeja Markowskiego
Zdjęcia: Kurt Weber
Scenografia: Krzysztof Domaradzki
Muzyka: Andrzej Markowski
Dźwięk: Zbigniew Wolski
Montaż: Jadwiga Zajicek
Produkcja: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych
Czas: 18'15''
Link: https://ninateka.pl/film/spacerek-staromiejski-andrzej-munk
#staysafe #staytuned @ninateka
O „Potopie” opowiada Michał Siegoczyński, autor scenariusza i reżyser spektaklu. Prapremiera spektaklu 29 marca na Dużej Scenie.
Teatr jest jak ogród. To przestrzeń nieustających zmian, w której każdy element jest częścią większego organizmu. Spektakle rosną od pomysłu do premiery, a następnie rozkwitają w kontakcie z publicznością. To miejsce, gdzie pielęgnuje się idee, dba o emocje i pozwala rozwijać wyobraźnię.
Witamy w naszym zespole aktorskim Marka Puchowskiego, którego zobaczycie już niedługo w zastępstwie w „Romeo i Julia is not dead” oraz nadchodzących premierach - „Potop” i „Memling, czyli historia końca świata”.