Szanowni Państwo, drodzy widzowie, za nami podwójna prapremiera RANDKI Z FEMINISTĄ Samanthy Ellis w reżyserii Michała Derlatki. Z przyjemnością informujemy, że spektakle spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej. Zapraszamy Państwa do obejrzenia naszej galerii zdjęć i przeczytania fragmentów recenzji z przedstawień.
„Bez względu na obsadę, to solidna dawka zabawy materią teatru i humoru, który wywoła uśmiech nawet na twarzach największych malkontentów.”
Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl
„Tempo tych przebieranek z jednej postaci w drugą rzeczywiście jest zwariowane, także dlatego, że reżyser Michał Derlatko rozgrywa wszystko na naszych oczach, na scenie. […] RANDKA Z FEMINISTĄ, jeśli ktoś lubi humor gruby, nie zawsze wyszukany, temu dostarczy ona dość okazji do śmiechu. A także do powtórki z rozrywki, bo spektakl grany jest w dwóch różnych obsadach, co tworzy dwa zupełnie inne przedstawienia.”
Jarosław Zalesiński, Dziennik Bałtycki
„Lekka i zabawna opowieść na podstawie sztuki Samanthy Ellis to nowa, wakacyjna propozycja Teatru Wybrzeże. I w okresie letniego rozprężenia sprawdza się świetnie.”
Katarzyna Sudoł, Gazeta Wyborcza
„RANDKA Z FEMINISTĄ pokazała, że teatr aktorem stoi i basta! Widzowie gorąco klaskali po przedstawieniu, a wychodząc komentowali: pogmatwane, jak to w życiu.”
Grażyna Antoniewicz, Dziennik Bałtycki
„Powstał więc spektakl w lekkim tonie, w sam raz na letnią porę, co nie oznacza, że bez refleksji.”
Kamila Łapicka, blog zteatru.pl
„RANDKA Z FEMINISTĄ nie jest tylko dostarczycielką łatwej i prostej rozrywki, stara się też nie zapominać i o tym, że nawet w chwilach niczym nie skrępowanego śmiechu również warto poddać się skłonności do refleksji.”
Wiesław Kowalski, Teatr dla Was
Owacja dla spektaklu tak długa, że kurtynę podnoszono aż szesnaście razy? Spektakl w reżyserii Tadeusza Minca, z zachwycającą scenografią Mariana Kołodzieja inspirowaną „Sądem Ostatecznym” Memlinga, był wielkim wydarzeniem na skalę ogólnopolską. O Tragedii o bogaczu i Łazarzu, której premiera odbyła sie 7 września 1968 roku możecie posłuchać w najnowszym odcinku Z KRONIKI TEATRU WYBRZEŻE.
Plakat stworzony przez Patrycję Longawę do spektaklu „Iwona, księżniczka Burgunda” został zakwalifikowany do prestiżowego konkursu Bienal Internacional del Cartel en México - Międzynarodowego Biennale Plakatu w Meksyku.
Przyznano nagrody miesięcznika TEATR za sezon 2023/2024. Nominacje otrzymali Piotr Biedroń i Jan Klata.