PUNKT ZERO w projekcie KULTURA BEZ BARIER

PUNKT ZERO w projekcie KULTURA BEZ BARIER

Zapraszamy Państwa na kolejne wydarzenie w ramach projektu KULTURA BEZ BARIER. W najbliższy piątek, 31 marca o godzinie 19:00 na Scenie Malarnia zaprezentujemy PUNKT ZERO z audiodeskrypcją. Lektorem będzie aktor Teatru Wybrzeże Jacek Labijak. Dla osób z niepełnosprawnością wzroku przewidujemy specjalną pulę biletów.

Zapraszamy do rezerwacji miejsc w kasach biletowych pod numerem 519 155 636 lub mailem: bilety@teatrwybrzeze.pl

Koordynator projektu – Anna Augustyniak 502 756 973, e-mail: anna.augustyniak@teratrwybrzeze.pl

O SPEKTAKLU

Główny bohater sztuki pozornie ma wszystko, co kiedyś chciał mieć i jednocześnie nie ma najważniejszego – radości z życia. Dlatego swój stan egzystencjalny określa mianem „punktu zero”, a więc miejsca, które chce jak najszybciej opuścić, by ruszyć w poszukiwaniu utraconego sensu. Pomóc mają mu w tym z jednej strony wspomnienia, a z drugiej – zobowiązania oraz nadszarpnięte relacje z najbliższymi. Tylko czy rzeczywiście każdy z tych „elementów” okaże się w tej podróży niezbędny i pomocny?

„Nie dziwię się, że w finale przedstawienia, na które się wybrałem, publiczność porwała się z krzeseł do owacji na stojąco. Każdy mógł poczuć się tu czymś dotknięty, czymś sobie znajomym: a to brakiem porozumienia z nastoletnim dzieckiem, a to jałowością dorabiania się, a to wypaleniem w pracy, a to wypaleniem w związku. Może nawet ktoś poczuł się dotknięty wszystkim tym naraz… PUNKT ZERO Radosława Paczochy porusza bowiem nerw naszej współczesności.”

Jarosław Zalesiński, Teatr

Radosław Paczocha
PUNKT ZERO
Reżyseria: Adam Orzechowski
Dramaturgia: Radosław Paczocha
Scenografia, kostiumy, światła: Magdalena Gajewska
Muzyka: Marcin Nenko and MINDSTACKER
Projekt plakatu: Justyna Czerniakowska
Zdjęcia: Natalia Kabanow

W spektaklu występują: Mirosław Baka - Marcin, Sylwia Góra - Monika, Katarzyna Borkowska - Marysia, Paweł Pogorzałek - Mateusz, Joanna Kreft-Baka - Bogna, Michał Jaros - Zbyszek, Agata Woźnicka - Bogna sprzed lat.

Asystent reżysera: Agata Woźnicka
Inspicjent-sufler: Katarzyna Wołodźko
Konsultacje saksofonowe: Tomek Gadecki

Prapremiera: 13 stycznia 2023 roku na Scenie Malarnia

Czas: 1 godzina 40 minut (bez przerw)

O PROJEKCIE

W ramach projektu PFRON KULTURA BEZ BARIER realizujemy przedsięwzięcie grantowe TEATR DOSTĘPNY. Celem przedsięwzięcia grantowego jest zniwelowanie barier w dostępie do kultury wśród osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu poprzez rozszerzenie oferty spektakli z audiodeskrypcją i tłumaczeniem migowym. Projekt realizujemy od 1 stycznia do 15 czerwca 2023 roku. W tym czasie planujemy wystawić cztery spektakle z audiodeskrypcją oraz trzy spektakle z tłumaczeniem na PJM. Spektaklom będą towarzyszyły działania edukacyjne. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

FE POWER wersja kolor4