Zapraszamy Państwa na kolejne wydarzenie w ramach projektu KULTURA BEZ BARIER. W piątek, 31 marca o godzinie 19:00 na Scenie Malarnia zaprezentujemy PUNKT ZERO z audiodeskrypcją. Lektorem będzie aktor Teatru Wybrzeże Jacek Labijak. Dla osób z niepełnosprawnością wzroku przewidujemy specjalną pulę biletów.
Zapraszamy do rezerwacji miejsc w kasach biletowych pod numerem 519 155 636 lub mailem: Kliknij aby zobaczyć adres email
Koordynator projektu – Anna Augustyniak 502 756 973, e-mail: Kliknij aby zobaczyć adres email
O SPEKTAKLU
Główny bohater sztuki pozornie ma wszystko, co kiedyś chciał mieć i jednocześnie nie ma najważniejszego – radości z życia. Dlatego swój stan egzystencjalny określa mianem „punktu zero”, a więc miejsca, które chce jak najszybciej opuścić, by ruszyć w poszukiwaniu utraconego sensu. Pomóc mają mu w tym z jednej strony wspomnienia, a z drugiej – zobowiązania oraz nadszarpnięte relacje z najbliższymi. Tylko czy rzeczywiście każdy z tych „elementów” okaże się w tej podróży niezbędny i pomocny?
„Nie dziwię się, że w finale przedstawienia, na które się wybrałem, publiczność porwała się z krzeseł do owacji na stojąco. Każdy mógł poczuć się tu czymś dotknięty, czymś sobie znajomym: a to brakiem porozumienia z nastoletnim dzieckiem, a to jałowością dorabiania się, a to wypaleniem w pracy, a to wypaleniem w związku. Może nawet ktoś poczuł się dotknięty wszystkim tym naraz… PUNKT ZERO Radosława Paczochy porusza bowiem nerw naszej współczesności.”
Jarosław Zalesiński, Teatr
Radosław Paczocha
PUNKT ZERO
Reżyseria: Adam Orzechowski
Dramaturgia: Radosław Paczocha
Scenografia, kostiumy, światła: Magdalena Gajewska
Muzyka: Marcin Nenko and MINDSTACKER
Projekt plakatu: Justyna Czerniakowska
Zdjęcia: Natalia Kabanow
W spektaklu występują: Mirosław Baka - Marcin, Sylwia Góra - Monika, Katarzyna Borkowska - Marysia, Paweł Pogorzałek - Mateusz, Joanna Kreft-Baka - Bogna, Michał Jaros - Zbyszek, Agata Woźnicka - Bogna sprzed lat.
Asystent reżysera: Agata Woźnicka
Inspicjent-sufler: Katarzyna Wołodźko
Konsultacje saksofonowe: Tomek Gadecki
Prapremiera: 13 stycznia 2023 roku na Scenie Malarnia
Czas: 1 godzina 40 minut (bez przerw)
O PROJEKCIE
W ramach projektu PFRON KULTURA BEZ BARIER realizujemy przedsięwzięcie grantowe TEATR DOSTĘPNY. Celem przedsięwzięcia grantowego jest zniwelowanie barier w dostępie do kultury wśród osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu poprzez rozszerzenie oferty spektakli z audiodeskrypcją i tłumaczeniem migowym. Projekt realizujemy od 1 stycznia do 15 czerwca 2023 roku. W tym czasie planujemy wystawić cztery spektakle z audiodeskrypcją oraz trzy spektakle z tłumaczeniem na PJM. Spektaklom będą towarzyszyły działania edukacyjne. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Uprzejmie informujemy, że w dniach 24-25.12 kasy biletowe będą nieczynne. 26 grudnia kasa w Gdańsku będzie otwarta na dwie godziny przed rozpoczęciem spektaklu. Kasa w Sopocie będzie zamknięta.
15 grudnia wyruszyliśmy w podróż pociągiem po teatralnych przestrzeniach. Konduktor na wstępie ogłosił, że jesteśmy spóźnieni i nikt na nas nie czeka. Bo w Europie nikt już na nikogo nie czeka. Pociąg nie zatrzymuje się na żadnej stacji i nie wiadomo, dokąd jedzie.
Zapraszamy do spędzenia wyjątkowego wieczoru sylwestrowego w Teatrze Wybrzeże! Na naszych widzów czeka niezapomniany czas w pięknych przestrzeniach Teatru z towarzyszeniem muzyki na żywo. Na Dużej Scenie, w tym szczególnym dniu dwukrotnie zaprezentujemy „Wszystko szwindel”. Na Scenie Kameralnej zagramy „Szklaną menażerię”.