Premiera na otwarcie nowego sezonu i sceny

Premiera na otwarcie nowego sezonu i sceny

Premierą sztuki CHARLIE BOKSEREM, spektaklu Piotra Cieplaka, otwieramy we wrześniu naszą nową siedzibę w Sopocie, a także inaugurujemy nowy sezon w Teatrze Wybrzeże - 2010/2011. Wszystko to już w niedzielę, 19 września o godzinie 19.00 na Scenie Kameralnej przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 30 w Sopocie.

WYWIAD Z  PIOTREM CIEPLAKIEM

„Głośno też będzie, ale i pięknie, dowcipnie. Chciałbym, aby ten spektakl służył nadziei, jasności. Nie zamierzam robić przedstawień, po których ludzie wychodzą z ochotą wieszania się, cięcia sobie żył. Nie po to ich zapraszam do teatru, by powiedzieć, że to wszystko co się wokoło dzieje to jedna wielka brednia i koniec świata."

całość na www.dziennikbaltycki.pl

LESZEK BZDYL BOKSEREM

„Cały spektakl powinien umykać przyzwyczajeniom widowni. Wierzę, że nie da się go złapać i zamknąć w klarownej interpretacji. Mam nadzieję, że wszyscy wyjdziemy z tego przedsięwzięcia z pootwieranymi szufladkami, a przewietrzając te szufladki podejmiemy jakieś nowe lub chociażby dawno zapomniane refleksje."

więcej na www.trójmiasto.pl

CHARLIE BOKSEREM. Scenariusz: Maciej Adamczyk, Leszek Bzdyl, Piotr Cieplak. Reżyseria: Piotr Cieplak. W  roli tytułowej - Leszek Bzdyl.
Tym razem Charlie Chaplin wciela się w postać boksera i na jego nieszczęście już w pierwszej rundzie zostaje znokautowany przez Rzeźnika z Bostonu. Zanim jednak Charlie oprzytomnieje, zanim my oprzytomniejemy po nokaucie i staniemy do Wielkiego Rewanżu, czeka nas długa, nie zawsze logiczna, podróż po świecie, której drogowskazami będą dzieła malarstwa, począwszy od Lascaux, a skończywszy na sztuce współczesnej. Podróż z przymrużonym, podbitym okiem.

Piotr Cieplak o swoim spektaklu w wywiadzie prasowym: „Będzie to mój pierwszy spektakl, w który wprzęgnę zasadę improwizacji. Chciałbym, żeby dzięki temu zabiegowi można było się przynajmniej zbliżyć do pewnej sytuacji: oto tego wieczoru, naprawdę dzisiaj, właśnie teraz, tu wspólnie siedzimy w tej sali i rozmawiamy."

CHARLIE BOKSEREM
Scenariusz: Maciej Adamczyk, Leszek Bzdyl, Piotr Cieplak
Reżyseria: Piotr Cieplak
Scenografia: Andrzej Witkowski
Muzyka: Kormorany (Paweł Czepułkowski, Michał Litwiniec)
Ruch sceniczny: Leszek Bzdyl
Wideo: Joanna Michaelis

W spektaklu występują: Emilia Komarnicka, Małgorzata Oracz, Karolina Piechota, Piotr Chys, Piotr Łukawski, Marek Tynda oraz gościnnie Maciej Adamczyk i Leszek Bzdyl.

Premiera: 19 września, godzina 19.00, Scena Kameralna w Sopocie
Kolejne spektakle: 20, 29, 30 września oraz 1, 2, 3, 22, 23, 24 października

Zapraszamy!

Piotr Cieplak (ur. 1960) - reżyser, absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze w PWST w Warszawie oraz wydziału reżyserii PWST w Krakowie. Wykładowca warszawskiej Akademii Teatralnej. Wyreżyserował m.in. HISTORYJĘ O CHWALEBNYM ZMARTWYCHWSTANIU PAŃSKIM Mikołaja z Wilkowiecka w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu (1993) i w Teatrze Dramatycznym w Warszawie (1994), WYPRAWY KRZYŻOWE Mirona Białoszewskiego w Teatrze Dramatycznym w Warszawie (1995), HISTORIĘ O MIŁOSIERNEJ, CZYLI TESTAMENT PSA Ariano Suasuny w Teatrze Rozmaitości (1997), KUBUSIA P. Alexandra Milne'a w warszawskim Teatrze Studio (2000), WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU i KRÓLA LEARA Williama Shakespeare'a w Teatrze Powszechnym w Warszawie (2000, 2001), KSIĘGĘ HIOBA w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu (2004), SŁOMKOWY KAPELUSZ Eugene Labiche'a w Teatrze Powszechnym w Warszawie (2004), KRÓL UMIERA, CZYLI CEREMONIE Eugenea Ionesco w Starym Teatrze w Krakowie (2008), OPOWIADANIA DLA DZIECI wg Isaaca Singera w Teatrze Narodowym w Warszawie (2008), FANTAZEGO Juliusza Słowackiego w Teatrze Miejskim w Gdyni (2010). Zdobywca wielu nagród i wyróżnień, m.in. Paszportu Polityki (za 2001 rok) i nagrody im. Konrada Swinarskiego (2005).

Kormorany - tajemniczy zespół powstały w niewyjaśnionych okolicznościach pod koniec lat 80. we Wrocławiu. Związany ze sceną alternatywną, poruszający się na granicy muzyki i happeningu. Kormorany zasłynęły koncertami w dziwnych miejscach (m.in. jazz opatowiecki, wieże ciśnień), brały też czynny udział w akcjach Pomarańczowej Alternatywy. Od połowy lat 90. zespół współpracuje z różnymi teatrami w całej Polsce komponując muzykę teatralną w różnych składach. Wieloletnia współpraca z Piotrem Cieplakiem, a także z teatrem im. Haliny Modrzejewskiej w Legnicy sprawiła, że nieoficjalna dyskografia Kormoranów liczy dziś 37 albumów.

Leszek Bzdyl (ur. 1964) - tancerz, aktor, choreograf, reżyser, założyciel i lider Teatru Dada von Bzdülöw (1993). W końcu lat 80. związany był z Wrocławskim Teatrem Pantomimy Henryka Tomaszewskiego, od 1990 do 1992 r. - z zespołem Teatru Ekspresji Wojciecha Misiuro. Z Teatrem Dada von Bzdülöw wystąpił w 17 krajach Europy oraz w USA, Indiach i w Izraelu. Jako choreograf i twórca ruchu scenicznego współtworzył w teatrach dramatycznych w Polsce ponad 50 przedstawień. Od lat współpracuje z Teatrem Wybrzeże - opracowując ruch sceniczny do przygotowywanych tu premier, prezentując gościnnie przedstawienia teatru Dada, a także realizując w koprodukcji z Teatrem Wybrzeże autorskie spektakle swego teatru: BARRICADE OF LOVE, CZERWONA TRAWA.

Maciej Adamczyk (ur. 1972) - aktor, reżyser i dramaturg. Absolwent Wydziału Lalkarskiego PWST we Wrocławiu. Współtwórca Teatru Porywacze Ciał, jednej z najważniejszych niezależnych grup teatralnych w Polsce. Laureat wielu nagród aktorskich na festiwalach teatralnych.