Poznaj Starą Aptekę!

Poznaj Starą Aptekę!

Już w najbliższy weekend zapraszamy na Dni Otwarte, w trakcie których będziecie Państwo mogli zobaczyć jedną z naszych najnowszych premier – ZACZAROWANĄ KRÓLEWNĘ – oraz zwiedzić budynek Starej Apteki!

Piątek, 10.05, godzina 11:00

Artur Oppman ZACZAROWANA KRÓLEWNA
Adaptacja i reżyseria: Michał Derlatka

Historia stara jak świat: Królewna kłuje się w palec wrzecionem. Dopełnia się klątwa złej wiedźmy. Królestwo zapada w sen a zamkowe mury porastają gęste krzewy dzikich róż. Każdy, kto zbliży się do zamku ginie w niewyjaśnionych okolicznościach (niektórzy twierdzą, że nie bez udziału podstępnych pułapek i wrednych zaklęć niejakiej Huli Babuli). Czy kiedyś w końcu zjawi się śmiałek zdolny oprzeć się czarom wiedźmy i pocałunkiem przerwie stuletni sen?

Wybierzcie się z nami w baśniowy świat! Spektakl dla widzów od 6. roku życia. Z hasłem DNI OTWARTE bilety na spektakl do nabycia w kasie w cenie 15 złotych!

Sobota 11.05, godzina 15:00

Zwiedzanie Starej Apteki

Skąd się wzięła nazwa Stara Apteka i do czego kilka wieków temu służył teren obecnej nowej sceny? Jakie ślady średniowiecznych fortyfikacji przetrwały do dziś? Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia nowej sceny Teatru Wybrzeże, a także odrestaurowanego budynku Starej Apteki! Trasa zwiedzania uwzględnia scenę, widownię, garderoby, salę prób, foyer, a także taras widokowy. W programie m.in. pokaz elektroakustyczny, ciekawostki archeologiczne i… historyczne piguły!

Terminy: sobota, 11 maja, godz. 15:00, 15:30, 16:00, 16:30, 17:00

Bilety w cenie 5 zł nabyć można w kasach biletowych Teatru Wybrzeże lub na stronie internetowej Teatru. Każdy bilet zapewnia zniżkę w wysokości 5 zł na spektakle prezentowane na naszych scenach do 2 czerwca! Kontakt do kas biletowych: bilety@teatrwybrzeze.pl, 58 551 50 40, 58 301 13 28

Miejsce zbiórki: foyer Starej Apteki, parter.