Drzwi Otwarte w Teatrze Wybrzeże

Drzwi Otwarte w Teatrze Wybrzeże

Szanowni Państwo, drodzy widzowie, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru serdecznie zapraszamy na Drzwi Otwarte w Teatrze Wybrzeże. Dzisiaj i jutro po raz trzynasty odkryjemy przed Państwem na co dzień skrywane tajemnice sceny i otworzymy podwoje teatralnych pracowni. W programie m.in. zwiedzanie Dużej Sceny, gry terenowe, pokaz elektroakustyczny i szybkie kursy specjalizacji teatralnych.

SOBOTA, 6 kwietnia

DUŻA SCENA, GDAŃSK
GRA TERENOWA – ŚLADAMI DUCHA TEATRU

Od ponad 70 lat unosi się nad Trójmiastem, a od 50 mieszka na Targu Węglowym. Jakie spektakle widział? Kogo poznał? Jakich wydarzeń był świadkiem? Zapraszamy do udziału w zabawie terenowej, w trakcie której poznacie zakamarki Dużej Sceny i ciekawostki z historii Teatru Wybrzeże.

Gra dostępna tylko dla osób o mocnych nerwach (powyżej 12 roku życia, dzieci koniecznie pod opieką dorosłych). Koszt udziału wynosi 5 zł od osoby. Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub na www.bilety.teatrwybrzeze.pl. Miejsce zbiórki: Portiernia, wejście od strony ul. Św. Ducha. Godz. 11:00, 11:30, 12:00, 12:30, 13:00, 13:30,14:00, 14:30, 15:00, 15:30, 16:00. Czas trwania: około 90 minut

NIEDZIELA, 7 kwietnia

DUŻA SCENA, GDAŃSK
ZWIEDZANIE SCENY I ZAPLECZA

Jakie miejsce w teatrze jest najważniejsze? Kim jest inspicjent? Co skrywa teatralna piwnica? Zapraszamy do obejrzenia kulis Teatru Wybrzeże.

Koszt udziału wynosi 5 zł od osoby. Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub na www.bilety.teatrwybrzeze.pl. Miejsce zbiórki: foyer Dużej Sceny, parter. Początek zwiedzania o godzinie 11.00, 11.30, 12.00, 12.30, 13.00, 13.30, 14.00. Czas trwania: 2 godziny

GRA FAMILIJNA ZOSTAŃ TEATRALNYM FACHOWCEM

Stworzenie spektaklu wymaga pracy wielu osób, nie tylko na scenie. Każda pracownia specjalizuje się w innej dziedzinie - czasem jest to radosna twórczość, innym razem drobiazgowa dłubanina, a w skrajnych przypadkach nawet krwawica! Chcesz poznać w praktyce tajniki teatralnego rzemiosła? Zapraszamy do udziału w grze terenowej - zaprojektuj rekwizyt, zajrzyj w teatralne zakamarki, dobierz materiały do charakteryzacji. Zbierz w każdym punkcie naklejkę i zdobądź nagrodę!

Wstęp wolny bez konieczności wcześniejszych zapisów. Miejsce: foyer Dużej Sceny. Gra dostępna w godzinach 11.00 – 16.00.

POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI - TEATRALNY BLUEBOX

Zapraszamy do zdjęcia! Dzięki technologii bluebox możesz zdobyć niezwykłą pamiątkę z Drzwi Otwartych. Twoje zdjęcie będzie wkomponowane w ujęcie z jednej z premier minionych sezonów. Każdy uczestnik będzie mógł poddać się charakteryzacji oraz przebrać się w kostium, dzięki czemu pamiątka będzie wyjątkowa.

Koszt: 5 zł bez konieczności wcześniejszych zapisów. Miejsce: foyer Stara Apteka (poziom +1). Bluebox dostępny w godzinach 11.00 – 16.00

SCENA STARA APTEKA, GDAŃSK
SZYBKI POKAZ ELEKTROAKUSTYCZNY

Co zrobić, by na scenie stworzyć atmosferę burzy w ciemnym lesie lub aurę bezludnej, tropikalnej wyspy? Chcecie się dowiedzieć? Zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi narzędziami pracy realizatora oświetlenia i akustyka.

Koszt udziału wynosi 5 zł od osoby. Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub na www.bilety.teatrwybrzeze.pl. Miejsce zbiórki: foyer Sceny Stara Apteka, parter. Rozpoczęcie szybkich pokazów: 11.00, 11:45, 12:30, 13:15 Czas trwania 30 minut.

DUŻA SCENA, GARDEROBA 208, GDAŃSK
SZYBKI KURS CHARAKTERYZACJI

Chcielibyście się dowiedzieć jak stworzyć bliznę, ranę lub siniak? Lepiej! Zrobić ją samemu? Ten kurs jest dla Was! Poznaj tajniki zawodu pod okiem profesjonalnej charakteryzatorki.

Koszt udziału wynosi 5 zł od osoby (opiekun w kursach familijnych - bezpłatnie). Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub na www.bilety.teatrwybrzeze.pl. Miejsce zbiórki: foyer Dużej Sceny (poziom 0). Rozpoczęcie szybkich kursów: familijne (dzieci od 9 lat, tylko pod opieką dorosłych) - 11.00, 12:15, dla osób indywidualnych (od 15 lat) – 13:30, 14:45. Czas trwania: 1 godzina

STARA APTEKA, SALA PRÓB CZYTANYCH (poziom 2), GDAŃSK
SZYBKI KURS DYKCJI

Każdy, kto chce być dobrze zrozumiany powinien zadbać o sprawność własnego języka. Czy korek może pomóc w aktorskiej karierze? Sprawdźcie sami! Aktorka Teatru Wybrzeże Marzena Nieczuja Urbańska poprowadzi warsztat z dykcji, ważnej części scenicznego rzemiosła.

Koszt udziału wynosi 5 zł od osoby. Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub na www.bilety.teatrwybrzeze.pl. Miejsce zbiórki: Stara Apteka poziom 2 przed wejściem do sali. Rozpoczęcie szybkich kursów o godzinie: 11.00, 12:00, 13:00, Czas trwania 45 minut. Wiek minimalny: 13 lat.

STARA APTEKA, SALA PRÓB (poziom 1), GDAŃSK
KOTY ZA PŁOTY - TANIEC FAMILIJNY

Taniec i ruch są jedną z najbardziej naturalnych form ekspresji dziecka. Zajęcia staną się podstawą do stymulowania rozwoju fizycznego, będą pobudzały kreatywność oraz zdolności percepcyjne, i jednocześnie stworzą niepowtarzalną możliwość do zbudowania nowych więzi pomiędzy członkami rodziny. Wykorzystując zadania teatralno-taneczne oraz rozmaite sposoby i możliwości motoryczne stworzymy rodzinne choreografie. Poznając inspirujące zasady kompozycji spróbujemy pomieścić w ruchu zabawę, kreatywność oraz indywidualną ekspresję dzieci i dorosłych. Zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach ruchowych dla dzieci w wieku od lat 4 do lat 7 wraz z opiekunami. Prosimy o zabranie wygodnego stroju i obuwia sportowego na zmianę.

Koszt udziału wynosi 5 zł od osoby. Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub na www.bilety.teatrwybrzeze.pl. Miejsce zbiórki: przed wejściem do Sali prób na Starej Aptece (Poziom 1, łącznik). Rozpoczęcie zajęć o godzinie 11.00.

ALFABET Z IMPROWIZACJI DLA DOROSŁYCH

Celem tego spotkania jest stworzenie przestrzeni do eksploracji własnego ciała, ruchu i wyobraźni w kontekście współczesnych praktyk choreograficznych. Będziemy rozwijać motorykę, percepcję sensoryczną, uważność oraz nieskrępowaną ekspresję. Traktując ciało jako złożony, wielowarstwowy mechanizm, który łączy w sobie wiele funkcji, układów, rytmów i przestrzeni, będziemy podążać za sygnałami z wewnątrz i podejmować performatywny dialog ze światem.

Zajęcia adresowane są do osób zainteresowanych pracą z ciałem, tańcem i improwizacją ruchową, bez względu na wcześniejsze doświadczenia. Prosimy o zabranie wygodnego stroju i obuwia sportowego na zmianę.

Koszt udziału wynosi 5 zł od osoby. Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub na www.bilety.teatrwybrzeze.pl. Miejsce zbiórki: przed wejściem do Sali prób na Starej Aptece (Poziom 1, łącznik). Rozpoczęcie zajęć z improwizacji o godzinie 12:30.

CAFE NA DUŻEJ i STREFA CHILLOUT NA TARASIE

Drzwi Otwarte Teatru Wybrzeże to morze atrakcji na wiele godzin akcji. Aby nie dać się zwariować zapraszamy do skorzystania z oferty kawiarni na I piętrze foyer Dużej Sceny oraz do relaksu na naszym tarasie mieszczącym się nad łącznikiem między Dużą Sceną, a Starą Apteką.

PROMOCJA

Uczestnikom Drzwi Otwartych proponujemy zakup biletów z bieżącego repertuaru w cenie 20 zł/szt. Promocja dostępna 6 i 7 kwietnia w kasach biletowych w Gdańsku. Jedna osoba może zakupić maksymalnie 4 bilety. Promocja nie obowiązuje na koprodukcje i spektakle specjalne.

Każda płatna wejściówka na dowolne wydarzenie uprawnia do zakupu biletu na spektakl Teatru Wybrzeże ze zniżką 5 zł z możliwością wykorzystania do końca sezonu 2018/2019. Promocja nie obowiązuje na koprodukcje i spektakle specjalne.