POWARKIWANIA DROGI MLECZNEJ na Scenie Malarnia

POWARKIWANIA DROGI MLECZNEJ na Scenie Malarnia

Dzisiaj o godzinie 19.00 na Scenie Malarnia odbędzie się premiera POWARKIWAŃ DROGI MLECZNEJ Bonna Parka w reżyserii Adama Orzechowskiego. 

POWARKIWANIA DROGI MLECZNEJ to swoiste political fiction, metakabaret społeczno-polityczny, którego główni bohaterowie wywodzą się z pierwszych stron gazet. Donald Trump, Kim Dzong Un czy Heidi Klum funkcjonują tu na tych samych ontologicznych zasadach – jako produkt autorskiej fantazji Bonna Parka. Z jednej strony jest to drapieżna satyra na światowe status quo, w wymiarze społecznym i politycznym, a z drugiej przejmująca diagnoza niemocy, za którą stoją największe tragedie współczesnego świata.

Bonn Park
POWARKIWANIA DROGI MLECZNEJ
Przekład: Iwona Nowacka
Reżyseria: Adam Orzechowski
Dramaturg: Radosław Paczocha
Scenografia, kostiumy, światło: Magdalena Gajewska
Muzyka: Marcin Nenko
Projekt plakatu: Mirosław Adamczyk

W spektaklu występują: Monika Chomicka–Szymaniak - Alarmujący Kosmita Biolog, Robert Ninkiewicz - Wstrząśnięty Kim Dzong Un, Najwyższy Przywódca, Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej, Grzegorz Gzyl - Otrzeźwiały Donald Trump, Były Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, Ewa Jendrzejewska - Rozgniewana Kobieta, Ratująca Demokrację, Agata Woźnicka - Wściekły Bonn Park, z Przyszłości Uwięziony w ciele 11-letniej dziewczynki, Małgorzata Oracz - Tłusta Heidi Klum nie mająca potrzeby, aby się tłumaczyć, ale posiadająca pewną wiedzę, Joanna Kreft-Baka - Maniakalno-Depresyjna Kasandra z Greckiej Mitologii, Wróżka, po prawdopodobnym pobycie w prywatnej klinice ambulatoryjnej, Jerzy Gorzko, Mirosław Krawczyk, Jarosław Tyrański - Dziecko Chore na Raka mające przed sobą już tylko kilka dni życia i ostatnie życzenie, Manuel Neuer może nie, ale po prostu ktoś inny, Wredny Chór Dziecięcy oraz przy fortepianie Tomasz Jocz.

Asystent reżysera: Jerzy Gorzko
Inspicjent: Jerzy Kosiła

Premiera: 9 lipca 2021 roku na Scenie Malarnia
Kolejne spektakle: 10, 11 i 13 lipca oraz 18, 21 i 24 sierpnia na Scenie Malarnia

Czas: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

Prawa autorskie do sztuki reprezentuje w Polsce Agencja ADiT Elżbieta Manthey.

Spektakl dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.