17 sierpnia na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim odbyła się polska prapremiera spektaklu Wszystko szwindel na podstawie libretta Marcellusa Schiffera pod tytułem Alles Schwindel w reżyserii Pawła Aignera.
Burleska, kabaret wolności i próżności. W połączeniu z niezwykłymi, staranie dobranymi kreacjami, żywiołowym tańcem, muzyką wykonywaną na żywo oddającą ducha epoki i pełnymi pasji występami aktorów i aktorek, spektakl przeniósł publiczność wprost do złotych lat międzywojnia.
Muzykę na żywo wykonali: Maciej Chrzęszczyk (perkusja), Tomasz Jocz (fortepian), Tomasz Klepczyński (klarnet), Szymon Kowalik (saksofon), Dominik Łukaszczak (puzon), Adam Pachla (kontrabas), Filip Żółtkowski (trąbka).
Dziękujemy za ten niesamowity wieczór i zapraszamy już teraz na kolejne pokazy spektaklu na Dużej Scenie w nadchodzącym sezonie 2024/2025.
Spektakl został zrealizowany przy wsparciu finansowym Miasta Pruszcz Gdański.
Gratulujemy wszystkim twórcom i twórczyniom spektaklu:
Przekład: Iwona Nowacka
Reżyseria: Paweł Aigner
Muzyka: Mischa Spoliansky
Autor aranżacji: Max Renne
Tłumaczenie songów: Michał Chludziński
Scenografia: Magdalena Gajewska
Kostiumy: Grupa Mixer
Kierownictwo muzyczne: Piotr Klimek
Akompaniator: Tomasz Jocz
Konsultacje wokalne: Cezary Szyfman
Ruch sceniczny: Karolina Garbacik
Obsada:
Katarzyna Borkowska
Adam Turczyk
Małgorzata Brajner
Katarzyna Z. Michalska
Małgorzata Oracz
Grzegorz Gzyl
Maciej Konopiński
Konrad Kucharczyk gościnnie
Robert Ninkiewicz
Grzegorz Otrębski
Cezary Rybiński
Marek Tynda
Muzyka na żywo: Maciej Chrzęszczyk (perkusja), Tomasz Jocz (fortepian), Tomasz Klepczyński (klarnet), Szymon Kowalik (saksofon), Dominik Łukaszczak (puzon), Adam Pachla (kontrabas), Filip Żółtkowski (trąbka).
Asystentka reżysera: Małgorzata Oracz
Inspicjentka – suflerka: Agnieszka Szczepaniak
Projekt plakatu: Szymon Szymankiewicz
Owacja dla spektaklu tak długa, że kurtynę podnoszono aż szesnaście razy? Spektakl w reżyserii Tadeusza Minca, z zachwycającą scenografią Mariana Kołodzieja inspirowaną „Sądem Ostatecznym” Memlinga, był wielkim wydarzeniem na skalę ogólnopolską. O Tragedii o bogaczu i Łazarzu, której premiera odbyła sie 7 września 1968 roku możecie posłuchać w najnowszym odcinku Z KRONIKI TEATRU WYBRZEŻE.
Plakat stworzony przez Patrycję Longawę do spektaklu „Iwona, księżniczka Burgunda” został zakwalifikowany do prestiżowego konkursu Bienal Internacional del Cartel en México - Międzynarodowego Biennale Plakatu w Meksyku.
Przyznano nagrody miesięcznika TEATR za sezon 2023/2024. Nominacje otrzymali Piotr Biedroń i Jan Klata.