Po premierze WILLKOMMEN W ZOPPOTACH

Po premierze WILLKOMMEN W ZOPPOTACH

W miniony piątek na Scenie Kameralnej w Sopocie odbyła się premiera WILLKOMMEN W ZOPPOTACH Adolfa Nowaczyńskiego w reżyserii Adama Orzechowskiego. Spektakl został zaprezentowany w ramach Festiwalu Wybrzeże Sztuki i obchodów polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Warto podkreślić, że nasza premiera była pierwszą - po niemal stu latach - sceniczną prezentacją tego tekstu.

Premierowy spektakl spotkał się z pozytywnym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej:

„Trzeba mieć naprawdę dużo odwagi, żeby na organizowanym przez siebie festiwalu, na który zaprosiło się spektakle reżyserowane przez Maję Kleczewską i Jana Klatę, wyjść z czymś takim. Ale premiera WILLKOMMEN W ZOPPOTACH wyreżyserowanej przez Adama Orzechowskiego, dyrektora Teatru Wybrzeże, na IV Festiwal Wybrzeże Sztuki, pokazuje że czasami odwaga popłaca."

Jarosław Zalesiński, Dziennik Bałtycki

„Spektakl powinien być zabawą słowną, igraszką dającą wykonawcom i odbiorcom wiele przyjemności. [...] Udział w spektaklu Wandy Naumann podkreślić trzeba w sposób szczególny. Ona jedna z obecnego zespołu występowała przed laty w CYGANERII WARSZAWSKIEJ. Neumann grając panią Kiełbinę z Ojran na Litwie stworzyła wielką sceniczną kreację. [...] Piotr Biedroń stworzył postać pełną, dopracowaną w każdym szczególe - językowym i pod względem ruchu. [...] Debiut ze wszech miar udany, z pewnością w niejednej znakomitej roli go wkrótce zobaczymy."

Katarzyna Korczak, Dziennik Pomorza

Już teraz zapraszamy Państwa na kolejne spektakle WILLKOMMEN W ZOPPOTACH! Przedstawienie zostanie zaprezentowane w najbliższą środę i czwartek o godzinie 19.00 na Scenie Kameralnej w Sopocie.