Piękna opowieść o świecie, którego już nie ma

Piękna opowieść o świecie, którego już nie ma

Za nami kolejna premiera w sezonie 2022/2023. Zapraszamy Państwa do lektury fragmentów recenzji KRONIKI WYPADKÓW MIŁOSNYCH.

„Przedstawienie w reżyserii Jarosława Tumidajskiego, ze świetną scenografią Mirka Kaczmarka i muzyką Dobrawy Czocher, to spektakl przemyślany, spójnie zakomponowany i opowiedziany, dobrze zagrany, a przede wszystkim wierny niezwykłej atmosferze prozy Konwickiego. Są w nim apokaliptyczna dekadencja i młodzieńcza naiwność, tajemniczość i realizm, metafora i dosłowność, humor (znakomita podwójna rola Jakuba Nosiadka) przełamany lękiem, nadzieja i wielkie rozczarowanie. To piękna opowieść o świecie, którego już nie ma.”

Katarzyna Fryc, Gazeta Wyborcza

„Reżyser Jarosław Tumidajski posługując się sielskim obrazem wileńszczyzny lat 30. XX wieku, w przejmujący sposób mówi o współczesnych lękach. Zachowuje przy tym dobrze wyważone proporcje pomiędzy nostalgią a subtelną ironią, a wiarygodne aktorstwo i sugestywna scenografia Mirka Kaczmarka podkreślają walory tej opowieści.[...] Z tego pięknego świata KRONIKI żal wychodzić, ale przecież pozostają z nami niepokój i przestroga.”

Anna Umięcka, portal Gdansk.pl

„To uniwersalny portret młodości z widmem zbliżającej się katastrofy. [...] Najwięcej przestrzeni dostaje Adam Turczyk, który wykorzystuje szansę, by Wicia odmalować pełną skalą odcieni.[...] Spektakl jest więc ukłonem w stronę dojrzalszej widowni, spragnionej spokojnego, bazującego na talentach aktorów, kontemplacyjnego teatru środka - nie poprawiającego literackiego pierwowzoru, ale też nie przestarzałego.”

Łukasz Rudziński, portal Trójmiasto.pl

„To piękny i niezwykle plastyczny spektakl. Reżyser Jarosław Tumidajski wraz z odpowiedzialnym za scenografię Mirkiem Kaczmarkiem, wykreowali na sopockiej Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże świat wyjątkowy, zjawiskowy, magiczny. Jest to w moim przekonaniu jedna z najlepszych propozycji granych obecnie na trójmiejskich scenach.”

Marek Nowak, Informator Pomorza