Drodzy widzowie, serdecznie zapraszamy na 50. jubileuszową PEŁNIĘ SZCZĘŚCIA Charlesa den Texa i Petera de Baana w reżyserii Adama Orzechowskiego. Przedstawienie zostanie zaprezentowane dzisiaj o godzinie 19.00 na Scenie Kameralnej. PEŁNIA SZCZĘŚCIA spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem krytyki teatralnej i do dzisiaj cieszy się ogromnym powodzeniem wśród widzów.
O SPEKTAKLU
Ellen i Tom są szczęśliwym, bezdzietnym małżeństwem z dwudziestoletnim stażem. Bezdzietnym z wyboru. Ich życie naznaczają racjonalne wybory, błyskotliwe kariery i przekonanie o własnym szczęściu. Pewnego wieczoru składa im wizytę Mara, najlepsza przyjaciółka Ellen, podobnie jak oni, kobieta sukcesu. Ta wizyta, a w zasadzie pewna nie do końca moralna propozycja, z jaką przychodzi Mara wywróci uporządkowane życie całej trójki i skonfrontuje ich z emocjami, których dotąd skutecznie unikali.
„Ta sztuka to ostrzeżenie i jednocześnie pytanie, dokąd nas zaprowadzi cyniczne wygodnictwo, tworzące świat bez zasad moralnych i bez uczuć."
Grażyna Antoniewicz, Dziennik Bałtycki
„PEŁNIA SZCZĘŚCIA w reżyserii Adama Orzechowskiego swoją wizją zdehumanizowanego świata pozbawia widza nadziei. Ten spektakl to ostrzeżenie przed ucieczką w "mieć", zamiast "być". Doskonali aktorzy w przestrzeni kojarzącej się z wysokim stylem dają lekcje, że manipulacja czyimś życiem daje tylko na chwilę poczucie szczęścia. Egoizm jest bowiem skazany na porażkę."
Marzena Bakowska, portal Radia Gdańsk
„PEŁNIA SZCZĘŚCIA na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże to kawał dobrze wykonanego teatralnego rzemiosła, które może podobać się widzom."
Katarzyna Fryc, Gazeta Wyborcza
„Przedstawienie bardzo dobre pod względem reżyserii, gry aktorskiej, dopasowanej do całości scenografii i warstwy dźwiękowej."
Katarzyna Korczak, Czas Pomorza
Charles den Tex i Peter de Baan
PEŁNIA SZCZĘŚCIA
Przekład: Małgorzata Semil
Reżyseria: Adam Orzechowski
Scenografia: Magdalena Gajewska
Muzyka: Filip Kaniecki alias MNSL
Asystent reżysera: Małgorzata Brajner
Inspicjent, sufler: Joanna Januszewska
W spektaklu występują: Małgorzata Brajner (Ellen), Sylwia Góra-Weber (Mara) i Marek Tynda (Tom).
Prapremiera: 26 lutego 2016 roku na Scenie Kameralnej
Czas: 2 godziny (bez przerw)
Owacja dla spektaklu tak długa, że kurtynę podnoszono aż szesnaście razy? Spektakl w reżyserii Tadeusza Minca, z zachwycającą scenografią Mariana Kołodzieja inspirowaną „Sądem Ostatecznym” Memlinga, był wielkim wydarzeniem na skalę ogólnopolską. O Tragedii o bogaczu i Łazarzu, której premiera odbyła sie 7 września 1968 roku możecie posłuchać w najnowszym odcinku Z KRONIKI TEATRU WYBRZEŻE.
Plakat stworzony przez Patrycję Longawę do spektaklu „Iwona, księżniczka Burgunda” został zakwalifikowany do prestiżowego konkursu Bienal Internacional del Cartel en México - Międzynarodowego Biennale Plakatu w Meksyku.
Przyznano nagrody miesięcznika TEATR za sezon 2023/2024. Nominacje otrzymali Piotr Biedroń i Jan Klata.