Nominacje do nagrody Splendor Gedanensis

Nominacje do nagrody Splendor Gedanensis

Miło nam poinformować, że Adam Orzechowski, Ewelina Marciniak i Grzegorz Wiśniewski zostali nominowani do nagrody Splendor Gedanensis. Uroczyste ogłoszenie werdyktu oraz wręczenie nagród odbędzie się w piątek, 11 marca o godzinie 19.00 na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże.

Adam Orzechowski otrzymał nominację za reżyserię TRESOWANYCH DUSZ Gabrieli Zapolskiej i MURZYNA WARSZAWSKIEGO Antoniego Słonimskiego, Ewelina Marciniak za wystawienie PORTRETU DAMY na podstawie powieści Henry'ego Jamesa, natomiast Grzegorz Wiśniewski za realizację spektaklu KTO SIĘ BOI VIRGINII WOOLF? Edwarda Albee'ego.

Kapituła nagrody nominowała ponadto do tytułu Mecenasa Kultury Gdańska firmę Ziaja za wsparcie finansowe m.in. projektów kulturalnych realizowanych przez Teatr Wybrzeże.

O NAGRODZIE

Tradycja nagradzania twórców gdańskiej kultury sięga początku lat 70-tych. Do dnia dzisiejszego nagrodą uhonorowano niemal 200 osób, które wniosły swój niepowtarzalny wkład w rozwój i upowszechnienie gdańskiej kultury. Nagrody do tej pory otrzymali m.in. Henryk Bista, Paweł Huelle, Mirosław Baka i Marian Kołodziej.