Nominacje dla Katarzyny Dałek, Michała Jarosa i Piotra Biedronia

Nominacje dla Katarzyny Dałek, Michała Jarosa i Piotra Biedronia

Przypominamy, że Katarzyna Dałek, Michał Jaros i Piotr Biedroń zostali nominowani do nagrody Prezydenta Miasta Gdańska Młody Twórca Kultury. Głosowanie na nominowanych potrwa do jutra do godziny 23.59.

UZASADNIENIE NOMINACJI

Katarzyna Dałek

Aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej Teatralnej w Łodzi, która właściwie zaraz po dyplomie trafiła do Teatru Wybrzeże. A tu w krótkim czasie zagrała w kilku znaczących przedstawieniach, udowadniając, że jest jedną z najbardziej utalentowanych aktorek teatralnych młodego pokolenia w Polsce. Widzowie zapamiętali ją z dwóch ról, zupełnie odmiennych kreacji; drapieżnej Abigail Williams w spektaklu CZAROWNICE Z SALEM i subtelnej Soni w spektaklu PŁATONOW.

Michał Jaros

Aktor, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej Teatralnej w Łodzi, jeden z grupy młodych artystów zaangażowanych w ostatnich latach do gdańskiego Teatru Wybrzeże. Zagrał kilka dostrzeżonych przez publiczność i krytyków ról, z których najwybitniejsza to tytułowa kreacja w PŁATONOWIE, za którą zdobył wyróżnienie na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Ostatnio można go było zobaczyć w BRONIEWSKIM, gdzie z Robertem Ninkiewiczem współtworzył postać tytułową.

Piotr Biedroń

Aktor, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, jeden z najważniejszych nabytków aktorskich Teatru Wybrzeże w ostatnich latach, artysta przez wielu krytyków uznawany za jednego z najciekawszych aktorów teatralnych młodego pokolenia. Podczas swoich dwóch, bardzo pracowitych, lat pracy na scenie Teatru Wybrzeże wystąpił m.in. w takich spektaklach, jak: AMATORKI, ŻYCIE JEST SNEM, CIAŁA OBCE czy BRONIEWSKI.

O NAGRODZIE

Najbardziej prestiżowy lokalny laur dla najmłodszych artystów, animatorów, aktywistów, działających na lokalnym polu, ale często mogących się już poszczycić osiągnięciami i popularnością znacznie przekraczającymi lokalne granice. Od kilku lat laur otrzymują cztery osoby - trzy wybierane są przez kapitułę, w skład której wchodzą przedstawiciele władz miasta, instytucji kulturalnych, a także laureaci z lat ubiegłych, czwarta zaś wskazywana jest przez czytelników Gazety Wyborczej w plebiscycie SMS-owym. Uroczyste ogłoszenie werdyktu oraz wręczenie nagród odbędzie się w piątek, 21 listopada o godzinie 19.00 w gdańskim Klubie Żak.

GŁOSOWANIE

Głosowanie na nominowanych odbywa się w systemie SMS-owym. Aby zagłosować na Katarzyną Dałek należy wysłać SMS na numer 71466 o treści MTK.04. Aby zagłosować na Michała Jarosa należy wysłać SMS na numer 71466 o treści MTK.09. Aby zagłosować na Piotra Biedronia należy wysłać SMS na numer 71466 o treści MTK.02. Koszt wysłania jednego SMS-a to 1,46 zł brutto. Głosowanie potrwa do 18 listopada do godziny 23.59.