Z przyjemnością informujemy, że NASI NAJDROŻSI Philipa Osmenta w reżyserii Rudolfa Zioło wezmą udział w przeglądzie TEATR KONESERA. Prezentacja spektaklu odbędzie się w piątek, 12 kwietnia 2013 roku w Teatrze Małym w Tychach.
TEATR KONESERA to przegląd mistrzowskich przedstawień pokazujących kunszt aktorskiej i reżyserskiej sztuki teatralnej. Spektakle wystawiane są na scenie Teatru Małego od września 2012 do czerwca 2013 roku.
O SPEKTAKLU
Małe miasteczko, zwykli ludzie. Z pozornie błahych, prozaicznych, zdawkowych rozmów i zdarzeń, układa się dziwny, duszny krajobraz ludzki, pełen wzajemnych żali, pielęgnowanych urazów, miłosnych zawodów, rozczarowań. Czechowowska w klimacie opowieść o pozornie tylko spokojnej angielskiej prowincji, wsparta wybornym aktorstwem!
„Kościelny chór w małym miasteczku w Anglii dostał brawa już na początku sztuki. I to brawa jak najbardziej zasłużone, bowiem dawno nie widziałam takiego koncertu gry aktorskiej. Każdy zbudował wyrazistą, konsekwentnie poprowadzoną postać. Wszyscy grają z ogromną sugestywnością, pozostając w pamięci."
Grażyna Antoniewicz, Dziennik Bałtycki
Philip Osment
NASI NAJDROŻSI
Przekład: Julita Grodek
Reżyseria: Rudolf Zioło
Scenografia: Magdalena Gajewska
Opracowanie muzyczne: Bolesław Rawski
Przygotowanie wokalne: Anna Domżalska
Występują: Małgorzata Brajner (Margaret), Piotr Chys (Matt), Katarzyna Kaźmierczak (Elaine), Dorota Kolak (Dulcie Barker), Emilia Komarnicka (Tufty), Michał Kowalski (Terry Barker), Małgorzata Oracz (Caroline), Cezary Rybiński (Alaric Barker), Jarosław Tyrański (Barton).
Prapremiera: 27 marca 2010 roku na Scenie Malarnia
Czas: 2 godziny 25 minut (jedna przerwa)
W ogrodzie wszystko żyje, a to co żyje, jest w ruchu, bo ruch to życie. Warsztat z Maćko Prusakiem był prawdziwą podróżą przez świat ruchu w naturze. Na Scenie Stara Apteka uczestniczki i uczestnicy warsztatu Choreografia ogrodu odkrywali, jak ruch roślin (i nie tylko) może stać się językiem teatru.
A jeśliby pomyśleć o teatrze jako ogrodzie? Testujemy zazielenianie Teatru Wybrzeże na różne sposoby. Tym razem w ramach „Ogrodu teatralnego” oddajemy scenę słynnemu dramatowi Thomasa Köcka i zapraszamy na czytanie performatywne trzeciej części Trylogii klimatycznej w reżyserii Doroty Androsz.
W lutym zapraszamy na premierę klasycystycznego dramatu "Brytanik" Jeana Racine’a w przekładzie Antoniego Libery, który nie doczekał się jeszcze realizacji w żadnym z polskich teatrów.