Nasi artyści nominowani do Pomorskiej Nagrody Artystycznej!

Nasi artyści nominowani do Pomorskiej Nagrody Artystycznej!

Katarzyna Figura, Agata Bykowska, Mirosław Baka, Piotr Witkowski i firma Ziaja zostali nominowani do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za 2019 rok. Laureatów nagrody poznamy na gali, która odbędzie się w najbliższy piątek, 11 grudnia w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

O NAGRODZIE

Pomorska Nagroda Artystyczna jest najważniejszą nagrodą Samorządu Województwa Pomorskiego dla środowiska artystycznego regionu. Honoruje najbardziej znaczące wydarzenia, jakie miały miejsce w roku poprzedzającym jej wręczenie.

UZASADNIENIE NOMINACJI

Katarzyna Figura

„Za wiarygodną i pełną namiętności tytułową kreację w spektaklu FEDRA Jeana Racine’a w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego w Teatrze Wybrzeże.”

Agata Bykowska [kategoria: Pomorska Nadzieja Artystyczna]

„Za znakomitą kreację Maryni w spektaklu KARMANIOLA CZYLI OD SASA DO LASA Stanisława Moniuszki w reżyserii Pawła Aignera w Teatrze Wybrzeże.

Mirosław Baka

„Za mistrzowską rolę Williego Lomana w spektaklu ŚMIERĆ KOMIWOJAŻERA Arthura Millera w reżyserii Radka Stępnia na deskach Teatru Wybrzeże.

Piotr Witkowski

„Za brawurową rolę w filmie Michała Węgrzyna PROCEDER, w którym z wyczuciem wcielił się w postać rapera Tomasza Chady.

Firma Ziaja [kategoria: Mecenat]

Za dofinansowanie bieżącej działalności Teatru Wybrzeże, dzięki czemu możliwe było znaczące poszerzenie zakresu oferty edukacyjnej.