Nasi artyści nominowani do Pomorskiej Nagrody Artystycznej!

Nasi artyści nominowani do Pomorskiej Nagrody Artystycznej!

Adam Orzechowski, Dorota Kolak i Krzysztof Matuszewski zostali nominowani do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za rok 2018. Laureatów poznamy na uroczystej gali w dniu 25 kwietnia w Filharmonii Bałtyckiej.

O NAGRODZIE

Pomorska Nagroda Artystyczna jest najważniejszą nagrodą samorządu województwa pomorskiego dla środowiska artystycznego regionu. Honoruje najbardziej znaczące wydarzenia, jakie miały miejsce w roku poprzedzającym jej wręczenie.

UZASADNIENIE NOMINACJI

Adam Orzechowski

„Za mistrzowską i nowoczesną reżyserię i inscenizację ŚMIERCI BIAŁEJ POŃCZOCHY Mariana Pankowskiego, sztukę znakomicie przyjętą przez publiczność i krytykę teatralną.”

Dorota Kolak

„Za wybitną kreację Hekabe w spektaklu TROJANKI Eurypidesa w reżyserii Jana Klaty na deskach Teatru Wybrzeże. Jej Hekabe to królowa cierpienia, matka roju ofiar, co chwila poszerzająca wyobrażenie o granicy bólu i krzywdy.”

Krzysztof Matuszewski

„Za kreacje w dwóch spektaklach w reżyserii Adama Orzechowskiego. Jego Jagiełło w ŚMIERCI BIAŁEJ POŃCZOCHY na długo zapada w pamięć – jest silny, bezkompromisowy, z pańskim zadęciem; natomiast w RUSKICH, Matuszewski grający seniora społeczności, uwiarygodnia najbardziej niezwykłe fragmenty opowieści.”