Dorota Kolak z Pomorską Nagrodą Artystyczną!

Dorota Kolak z Pomorską Nagrodą Artystyczną!

Z radością informujemy, że Dorota Kolak została laureatką Pomorskiej Nagrody Artystycznej w kategorii Kreacja Artystyczna za rolę Hekabe w TROJANKACH Eurypidesa w reżyserii Jana Klaty. Wręczenie nagród odbyło się wczoraj podczas uroczystej gali w Filharmonii Bałtyckiej. Laureatce serdecznie gratulujemy!

- Jest takie powiedzenie aktorskie, że to nie aktor robi rolę, ale rola robi aktora i coś w tym jest. Nie uda się dostać nagrody, kiedy stoi się w czwartym rzędzie. Trzeba więc tę szansę dostać i ja ją dostałam. Chciałabym podziękować dyrektorowi Adamowi Orzechowskiemu za tę szansę. Chciałabym podziękować również nieobecnemu reżyserowi trojanek Janowi Klacie. Ale największe podziękowania należą się całemu zespołowi. Jestem dumna z tego kim jestem, ponieważ uważam, że Teatr Wybrzeże jest jednym z najlepszych w Polsce i wiem, co mówię - mówiła podczas gali Dorota Kolak.

UZASADNIENIE

„Za wybitną kreację Hekabe w spektaklu TROJANKI Eurypidesa w reżyserii Jana Klaty na deskach Teatru Wybrzeże. Jej Hekabe to królowa cierpienia, matka roju ofiar, co chwila poszerzająca wyobrażenie o granicy bólu i krzywdy.”

O NAGRODZIE

Pomorska Nagroda Artystyczna jest najważniejszą nagrodą samorządu województwa pomorskiego dla środowiska artystycznego regionu. Honoruje najbardziej znaczące wydarzenia, jakie miały miejsce w roku poprzedzającym jej wręczenie.